Ο “καθρέφτης” του Κυπέλλου Ελλάδας

Κύπελλο Ελλάδος | 3 Οκτωβρίου 2019, 6:45

Μερικές εκκρεμότητες έμειναν για να συνεχιστεί το Κύπελλο Ελλάδας με την 5η φάση, από την οποία αρχίζουν οι διπλοί αγώνες. 

Η “εκκρεμότητα” της 2ης φάσης έκλεισε με την πρόκριση του Αιολικού, ο οποίος θα αντιμετωπίσει για την 3η φάση τη Νίκη Βόλου. Τον νικητή του ζευγαριού περιμένει στην 4η φάση ο Απόλλων Σμύρνης. Θέση για την 5η φάση έκλεισαν ΠΑΣ Γιάννινα, Απόλλων Λάρισας και Ιάλυσος.

Αναλυτικά:

1η φάση
Τηλυκράτης – ΑΟ Σελλάνων 3-1
Παλληξουριακός – Ξενοφών Κρεστενών 0-1
ΠΣ “Η Σπάρτη” – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου 2-0
Θιναλιακός – ΑΟ Ποταμιάς 2-1
ΠΑΣ Κόρινθος – Λεωνίδιο 2-0
Καλαμάτα – Ατρόμητος Πατρών ο αγώνας ματαιώθηκε
Απόλλων Ευπαίου – Ομηρος Νεοχωρίου 3-0
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Πανδραμαϊκός 0-3 ά.α.
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Οφρυνίου 0-7
Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 4-3 πέν. (1-1 κ.α., 2-2 παρ.)
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Καρίτσας 0-4
Εδεσσαϊκός – Θερμαϊκός Θέρμης 1-2
Αταλάντη – Μετέωρα 2-0
Επισκοπή – ΠΟΑ 1-0
Δόξα Αρτας – Ζάκυνθος 2-0
Μακεδονικός Φούφα – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-2
Πανθηραϊκός – Ηλυσιακός 3-0
ΠΟ Ελασσόνας – Σούλι Παραμυθίας 4-2 πέν. (0-0 κ.α. και παρ.)
Αχαρναϊκός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-3
ΑΟ Υπάτου – Παναργειακός 5-0
ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακού – Αιολικός 2-4 πέν. (0-0 κ.α. και παρ.)

2η φάση
ΠΟ Ελασσόνας – Τηλυκράτης 5-3 πέν. (1-1 κ.α. και παρ.)
Πανδραμαϊκός – Μακεδονικός Φούφα 2-1 παρ. (1-1 κ.α.)
Αιολικός – ΠΑΣ Κόρινθος 2-0
Αετός Οφρυνίου – Θερμαϊκός Θερμής 4-2
ΑΕ Καρίτσας – Πανσερραϊκός 1-2
Ξενοφών Κρεστενών – Δόξα Αρτας 2-1
Πανθηραϊκός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0
ΠΣ “Η Σπάρτη” – ΑΟ Υπάτου 1-0
Θιναλιακός – Απόλλων Ευπαλίου 1-0
Επισκοπή – Εθνικός 2-0
Αταλάντη – Ατρόμητος Πατρών 1-0

3η φάση
Αταλάντη – Ολυμπιακός Βόλου 2-3 παράταση (2-2 κ.α.)
ΠΟ Ελασσόνας – Ασπρόπυργος 0-1
Αιολικός – Νίκη Βόλου δεν ορίστηκε
Θιναλιακός – Καβάλα 0-1 παρ. (0-0 κ.α.)
Ξενοφών Κρεστενών – Αιγάλεω 1-2
Πανσερραϊκός – ΠΟ Τρίγλιας 2-0
Βέροια – Διαγόρας Ρόδου 2-0
Αετός Οφρυνίου – Θεσπρωτός 2-1
Επισκοπή – Τρίκαλα 1-2
Πανδραμαϊκός – Ιωνικός 0-3
Πανθηραϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας 5-4 πέν. (0-0 κ.α. και παρ.)
ΠΣ “Η Σπάρτη” – Ιάλυσος 0-2

4η φάση
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 1-0
Ιωνικός – Παναχαϊκή 1-2
Βέροια – Λεβαδειακός 3-0
Αιγάλεω – Εργοτέλης 0-2
Καβάλα – Χανιά 2-0
Ιάλυσος – Κέρκυρα 1-0
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου δεν ορίστηκε
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 1-0
Καλαμάτα – Καραϊσκάκης 4-3 πέν. (0-0 κ.α. και παρ.)
Αιολικός ή Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης δεν ορίστηκε
Πανθηραϊκός – Πλατανιάς 1-2
Ασπρόπυργος – ΠΑΣ Γιάννινα 0-2
Αετός Οφρυνίου – Απόλλων Λάρισας 0-1
*Χωρίς αγώνα έχει προκριθεί στην 5η φάση ο Πανσερραϊκός.

 

Estrella
Papantonakis Cards

Rabona ad