Ο Γαλατάς “έσπασε” το αήττητo του Κουμπέ | pics

Κουμπές ΑΣ Γαλατά | 15 Ιανουαρίου 2023, 14:03

Ο Γαλατάς έσπασε το αήττητο του Κουμπέ στη Γ' κατηγορία και δημιουργεί νέα δεδομένα στην κούρσα του τίτλου.

Ο Κουμπές ήταν η μόνη ομάδα που μετρούσε μόνο νίκες. Τελικά, ο Γαλατάς, έβαλε “φρένο” στο 5/5 που είχε και βάζει πλέον νέα δεδομένα.

Στο 18′ σημειώθηκε το μοναδικό τέρμα, μετά από κεφαλιά πάσα του Καραμπέτσου και ο Περράκης με ωραίο σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 0-1.

Πάνω ο Περράκης που πέτυχε το μοναδικό γκολ

Το ματς είχε γενικά αρκετή ένταση, αποβολές και ολοκληρώθηκε με αρκετή καθυστέρηση. Στο 58′ ο Κ. Ροκάκης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία και δύο λεπτά αργότερα για τον ίδιο λόγο και ο Μιχ. Κορωνάκης, εκπρόσωπος των τυπικά γηπεδούχων. Στο 82′ υπήρξε προσωρινή διακοπή για τρία λεπτά λόγω έντονων διαμαρτυριών προς τη διαιτητή Β. Βράγκου. Στο 85′ υπήρξαν σοβαροί τραυματισμοί για τους παίκτες του Κουμπέ Ι. Περράκη και Σκορδυλάκη.

Διαιτητής: Β. Βράγκου
Βοηθοί: Στεφανίδου – Κ. Βράγκου

Κουμπές: Ποθητός, Απέργης, Κ. Ροκάκης, Καλμπαζίδης, Σκορδυλάκης, Στυλιανάκης (70’ Καρπούζας), Σκυβαλάκης, Γκάγκτζας, Ι. Περράκης, Ντεμάι (46’ Βερυκάκης), Γιανναράκης (70’ Ζωϊδάκης).

Ασπάλαθος: Μπαλάσης, Πλανάς (87’ Φουντουλάκης), Κυρ. Κουτσουπάκης, Κούκουρας, Κ. Κουτσουπάκης, Σμύρης, Τομίδης, Παδίγια (67’ Μαστοράκης), Μαρακάκης, Α. Περράκης (87’ Αλεξίου), Καραμπέτσος (67’ Καντηλιεράκης).