Ο απολογισμός των αθλητών της Κρήτης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Στίβος | 7 Ιουνίου 2021, 14:30

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών/Ανδρών-Γυναικών Κ23 ολοκληρώθηκε στο Παμπελοποννησιακό στάδιο και το athlitiko κάνει τον απολογισμό των αθλητών της Κρήτης.

Να σημειωθεί, ωστόσο, ότι η δράση συνεχίζεται τη Δευτέρα και την Τρίτη  με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών Κ23 και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων Κ23 και Κ18.

Αναλυτικά όσα έγιναν το διήμερο με κρητικό ενδιαφέρον:


ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ (06/06)

Ανδρες
200μ.
9.Βλάχος Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος) 22,04
11.Τουλούμης Γιώργος (Ελ. Βενιζέλος) 22,41
-Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός) δεν ξεκίνησε

Μήκος

2.Ξενικάκης Νίκος (Αγ. Νικόλαος – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 7,80

Ακοντισμός


1.Τσίτσος Δημήτρης (Ελ. Βενιζέλος) 74,23 (1ος και σε Κ23)
3.Μυλωνάς Κωνσταντίνος (Ελ. Βενιζέλος) 68,80 (2ος σε Κ23)
8.Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 62,90 (4ος σε Κ23)
9.Πιτσιδόπουλος (ΟΦΗ) 61,84 (5ος σε Κ23)

Δισκοβολία
1.Θανόπουλος Ιάσων (Ελ. Βενιζέλος) 55,72
6.Μπουζάκης Κωνσταντίνος (Ελ. Βενιζέλος) 49,83 (1ος σε Κ23)
14.Αδαμάκης Αρτέμης (Ελ. Βενιζέλος) 45,63 (6ος σε Κ23)

5000μ.
8.Βότσος Χρήστος (Βιτσέντζος Κορνάρος) 15:04.43

3000μ. φυσικά εμπόδια
8.Ζερβάκης Γιάννης (Ηράκλειο – Τρίτων Χαλκίδας) 9:43.45

4×400μ.
6.ΟΦΗ 3:25.85
(Σαατσάκης – Σχοιναράκης – Μαυρουδής – Τζατζαράκης)

Επί κοντώ
6.Τεοντοσίου Εμάνουελ (Ελ. Βενιζέλος) 4,60 (3ος σε Κ23)

Γυναίκες
400μ. εμπόδια1.Γναφάκη Δήμητρα (Κύδων) 58,63

800μ.
6.Δόβρου Κατερίνα (Χανιά – ΓΣ Γλυφάδας) 2:11.42

200μ.
5.Βασιλείου Ειρήνη (Ηράκλειο – Αμεινίας Μεσογείων) 23,99

4×400μ.

2.Κύδων 3:53.43
(Μωραΐτη – Ψυλλάκη – Κάσλεβα-Τσιριγώτη – Γναφάκη)

Σφαιροβολία
3.Καπνισάκη Ειρήνη (Ελ. Βενιζέλος) 13,89
8.Γερομαρκάκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 13,42

Σφυροβολία
4.Βαμβουκάκη Κατερίνα (Ελ. Βενιζέλος) 56,55
11.Αϊβαλιώτη Κατερίνα (ΟΦΗ) 33,70


ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΚΥΡΙΑΚΗΣ (06/06)

Ανδρες
400μ. εμπόδια
15.Τζελιλάι Αγγελος (ΑΟ Λασιθίου) 58,69

800μ.
14.Πόπα Γιώργος (Χανιά – ΓΣ Τρικάλων) 1:56.97
Βολακάκης Βασίλης (Κύδων) ακυρώθηκε

Μήκος
9.Ξενικάκης Νίκος (Αγ. Νικόλαος – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 7,23

Ακοντισμός
1.Τσίτσος Δημήτρης (Ελ. Βενιζέλος) 68,98
4.Πιτσιδόπουλος Λευτέρης (ΟΦΗ) 63,54
5.Μυλωνάς Κωνσταντίνος (Ελ. Βενιζέλος) 63,23
6.Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 62,50
17.Κολέτσι Γκάμπριελ (ΓΕ Ηρακλείου) 54,93
21.Αυγερόπουλος Παναγιώτης (ΟΦΗ) 52,25

200μ.
11.Βλάχος Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος) 22,03
14.Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός) 22,40
15.Τουλούμης Γιώργος (Ελ. Βενιζέλος) 22,50

Γυναίκες
Μήκος
16.Περδίκη Αθηνά (ΟΦΗ) 5,58

400μ. εμπόδια
1.Γναφάκη Δήμητρα (Κύδων) 1:01.32
14.Κατσούλη Ελένη (Ελ. Βενιζέλος) 1:09.05

800μ.
2.Δόβρου Κατερίνα (Χανιά – ΓΣ Γλυφάδας) 2:11.40
19.Παντέζου Δέσποινα (Βιτσέντζος Κορνάρος) 2:34.11

200μ.
4.Βασιλείου Ειρήνη (Ηράκλειο – Αμεινίας Μεσογείων) 23,99
17.Αργυρού Μαρίτα (Ελ. Βενιζέλος) 25,80
19.Τσαλουκίδου Ελένη (Ελ. Βενιζέλος) 26,07

*Με έντονη γραφή οι προκρίσεις στους τελικούς


ΤΕΛΙΚΟΙ ΣΑΒΒΑΤΟΥ (05/06)

Ανδρες
Σφυροβολία


1.Φραντζεσκάκης Χρήστος (Ελ. Βενιζέλος) 76,05 (1ος και σε Κ23)
2.Αναστασάκης Μιχάλης (Ελ. Βενιζέλος) 73,62
3.Ντουσάκης Ορέστης (Ελ. Βενιζέλος) 69,06 (2ος σε Κ23)
4.Μενγκλεμπέη Ιβάν (Χανιά – Ολυμπιακός) 68,79
10.Γουμενάκης Λευτέρης (Ελ. Βενιζέλος) 56,29
11.Φουράκης Κωνσταντίνος (Ελ. Βενιζέλος) 49,37 (8ος σε Κ23)

100μ.


1.Νυφαντόπουλος Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 10,54

400μ.
5.Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός) 48,74 (4ος σε Κ23)

4×100μ.
7.Ελ. Βενιζέλος 42,13 (Αρτεμάκης – Τουλούμης – Βλάχος – Νυφαντόπουλος)
11.ΟΦΗ 43,11 (Σαατσάκης – Γιαννόπουλος – Τζατζαράκης – Ζαμπάρας)

Γυναίκες
Δισκοβολία
6.Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 40,84
8.Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 40,50 (6η σε Κ23)
9.Μαυρεδάκη Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 39,88 (7η σε Κ23)
12.Αϊβαλιώτη Κατερίνα (ΟΦΗ) 38,55

Επί κοντώ
12.Κασσωτάκη Μυρτώ (Ελ. Βενιζέλος) 3,65 (8η σε Κ23)

Υψος

5.Δόση Παναγιώτα (Ελ. Βενιζέλος) 1,81 (2η σε Κ23)
12.Βαβουλέ Κατερίνα (Κύδων) 1,65 (7η σε Κ23)

100μ.
15.Λιναράκη Εύα (Ελ. Βενιζέλος) 12,43 (9η σε Κ23)

Ακοντισμός
3.Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 55,34
13.Παπαχατζάκη Μαρίνα (ΟΦΗ) 36,43 (8η σε Κ23)

Τριπλούν
2.Αλβερτσιάν Χριστίνα (Ελ. Βενιζέλος) 12,98

400μ.
Ειρήνη Βασιλείου

1.Βασιλείου Ειρήνη (Ηράκλειο – Αμεινίας Μεσογείων) 52,89

φωτ. az sports images
5.Τζόνσον Νοράγια (Ελ. Βενιζέλος) 55,48 (1η σε Κ23)

7.Αργυρού Μαρίτα (Ελ. Βενιζέλος) 55,94 (2η σε Κ23)
14.Ψυλλάκη Μαρία (Κύδων) 57,57 (7η σε Κ23)

3000μ. φυσικά εμπόδια
3.Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟ Λασιθίου) 10:55,49 (1η σε Κ23)

4×100μ.
3.Ελ. Βενιζέλος 48.31
(Τσαλουκίδου – Τζόνσον – Αργυρού – Λιναράκη)


ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΣΑΒΒΑΤΟΥ (05/06)

Ανδρες
400μ.
6.Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός) 49,26
27.Μαυρουδής Γιάννης (ΟΦΗ) 52,91

100μ.
1.Νυφαντόπουλος Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 10,50

Γυναίκες
Δισκοβολία
7.Μαυρεδάκη Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 41,13
9.Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 40,29
10.Αϊβαλιώτη Κατερίνα (ΟΦΗ) 39,86
12.Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 38,64

100μ. εμπόδια
16.Περδίκη Αθηνά (ΟΦΗ) 15.47

Επί κοντώ
11.Κασσωτάκη Μυρτώ (Ελ. Βενιζέλος) 3,70
15.Σπαράκη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος) 3,40

400μ.
2.Βασιλείου Ειρήνη (Ηράκλειο – ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 54,94
5.Τζόνσον Νοράγια-Κάθριν (Ελ. Βενιζέλος) 56,01
8.Αργυρού Μαρίτα (Ελ. Βενιζέλος) 56,94
15.Ψυλλάκη Μαρία (Κύδων) 58,31
24.Ανουσάκη Αναστασία (Θύελλα Καλάθενων) 1:00,69

Τριπλούν
1.Αλβερτσιάν Χριστίνα (Ελ. Βενιζέλος) 12,98

100μ.
14.Λιναράκη Εύα (Ελ. Βενιζέλος) 12,26
25.Καλογιαννάκη Μαρία-Ελένη (ΟΦΗ) 12,64

*Σημ.: Με έντονη γραφή οι προκρίσεις στους τελικούς

Επιμέλεια: Λευτέρης Αντωνακάκης

karta antonis garden
JoyMachine

Rabona ad