Ο απολογισμός της Κρήτης στο Πανελλήνιο Κ18

Στίβος | 12 Ιουλίου 2021, 19:14

Το athlitiko, εκτός από την εκτενή αναφορά που έκανε το Σαββατοκύριακο, σας παρουσιάζει αναλυτικά την παρουσία των αθλητών – αθλητριών της Κρήτης στο Πανελλήνιο Κ18.

Κρήτη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18, που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό στάδιο του Βόλου.

ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΤΕΛΙΚΟΙ
Γυναίκες Κ18
200μ.
9.Παπαδάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 26.46

800μ.
7.Μπαρμπαγαδάκη Μαρία (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 2:20.81
10.Μαρνέλλου Νίκη (ΟΦΗ) 2:24.69

Σφυροβολία
1.Τζατζιμάκη Αφροδίτη (Ελ. Βενιζέλος) 65.70
8.Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 51.08
9.Φραντζεσκάκη Αδαμαντία (Ελ. Βενιζέλος) 49.25

400μ. εμπόδια
10.Γερομαρκάκη Γεωργία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 1:08.73

Αλμα επί κοντώ
7.Σπαράκη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος) 3.50
-Σταφυλαράκη Αγγελική τρεις άκυρες προσπάθειες

3.000μ.
13.Βάρδα Δάφνη (ΑΟ Λασιθίου) 10:51.65
14.Πατεράκη Κωνσταντίνα (Βιτσέντζος Κορνάρος) 10:54.12

4Χ400μ.
2.Αρκάδι 4:02.22
(Χουρδάκη – Χλιαουτάκη – Δροσάκη – Κλαψινού)

5.ΟΦΗ 4:08.23
(Σηφάκη – Στεφανουδάκη – Παπαδάκη – Αστρινάκη)

Ανδρες Κ18
200μ.
1.Εκχόσου Εντυ (Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου) 22.11
6.Πατραμάνης Αρης (Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου) 22.93
8.Φετοκάκης Αριστείδης (Αρκάδι) 23.23
12.Ρεθυμνιωτάκης Μύρων (Πήγασος Ηρακλείου) 23.38

800μ.
6.Πάγκαλος Νίκος (ΑΟ Λασιθίου) 1:57.98

3000μ.
1.Σγουρός Μανώλης (Σητειακός) 8:35.87

400μ. εμπόδια
5.Παπαγιάννης Πέτρος (Σητειακός) 57.07

Υψος
7.Αγάπης Γιάννης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 1.80

Μήκος
4.Καραβάτσκι Γιακίμ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 6.81
5.Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 6.80

Δισκοβολία
3.Μοδιανάκης Αγγελος (Θύελλα Καλαθενών) 49.76

4Χ400μ.
14.Νέαρχος Χανίων 3:51.83
(Δασκαλάκης – Μιχελάκης – Μαλεφιουδάκης – Μανούσος)

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ
Γυναίκες Κ18
Σφυροβολία
1.Τζατζιμάκη Αφροδίτη (Ελ. Βενιζέλος) 52.78 (προκρίθηκε)
3.Φραντζεσκάκη Αδαμαντία (Ελ. Βενιζέλος) 51.60 (προκρίθηκε)
7.Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 48.30 (προκρίθηκε)
14.Χριστοπούλου Κωνσταντίνα (Συλλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 44.74
15.Χειλουδάκη Κυριακή (Ελ. Βενιζέλος) 44.54
16.Γιαννικάκη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος) 43.46

Επί κοντώ
4.Σπαράκη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος) 3.30 (με την 1η προσπάθεια – προκρίθηκε)
10.Σταφυλαράκη Αγγελική (Ελ. Βενιζέλος) 3.30 (με τη 2η προσπάθεια – προκρίθηκε)

400μ. εμπόδια
16.Γερομαρκάκη Γεωργία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 1:11.47 (προκρίθηκε)
-Κουβίδη Μαρία (Πήγασος Ηρακλείου) δεν ξεκίνησε

Μήκος
38.Τσιχλάκη Δήμητρα (Νέαρχος Χανίων) 4.75

800μ.
5.Μπαρμπαγαδάκη Μαρία (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 2:24.10 (προκρίθηκε)
11.Μαρνέλλου Νίκη (ΟΦΗ) 2:26.65 (προκρίθηκε)

Σφαιροβολία
15.Τοχταμή Κωνσταντίνα (ΟΦΗ) 11.14
22.Σχοινοπλοκάκη Σταυρούλα (ΑΟ Κισσάμου) 9.71

200μ.
7.Παπαδάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 26.17 (προκρίθηκε)
25.Πλερωνάκη Ανδριανή (Συλλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 27.11
26.Στραταντωνάκη Εμμανουέλα-Νικολέτα (Συλλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 27.17
27.Μπατσάκη Χριστίνα (Κύδων) 27.20

Ανδρες Κ18
Μήκος
8.Καραβάτσκι Γιακίμ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 6.45 (προκρίθηκε)
12.Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 6.31 (προκρίθηκε)

Ακοντισμός
18.Κουνενός Μανώλης (ΑΟ Λασιθίου) 43.44
-Παζαράς Γιάννης (ΓΑΣ Μαλίων) τρεις άκυρες προσπάθειες

400μ. εμπόδια
5.Παπαγιάννης Πέτρος (Σητειακός) 58.46 (προκρίθηκε)
24.Ρουνάκης Μάριος-Γιάννης (ΑΟ Λασιθίου) 1:03.74
28.Ανδρουλάκης Γιώργος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 1:05.14

Υψος
6.Αγάπης Γιάννης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 1.83 (προκρίθηκε)
20.Δράγασης Μανώλης (ΓΑΣ Περάματος) 1.75

Δισκοβολία
6.Μοδιανάκης Αγγελος (Θύελλα Καλαθενών) 44.50 (προκρίθηκε)
17.Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 37.48

800μ.
10.Πάγκαλος Νίκος (ΑΟ Λασιθίου) 2:02.83 (προκρίθηκε)
14.Μπεκίρι Κλάιντι (Θύελλα Καλαθενών) 2:03.98

200μ.
1.Εκχόσου Εντυ (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 22.36 (προκρίθηκε)
5.Πατραμάνης Αρης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 22.85 (προκρίθηκε)
11.Φετοκάκης Αριστείδης (Αρκάδι) 23.31 (προκρίθηκε)
13.Ρεθυμνιωτάκης Μύρων (Πήγασος Ηρακλείου) 23.38 (προκρίθηκε)
27.Τζόκα Ορλίντ (Θύελλα Καλαθενών) 23.98
38.Σαρρής Γιώργος (ΑΟ Λασιθίου) 24.84


ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΤΕΛΙΚΟΙ
Ανδρες Κ18
Σφυροβολία
5.Κουβεδάκης Σοφοκλής (Ελ. Βενιζέλος) 64.37
9.Τρυπιδάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 48.93
10.Γουμενάκης Κυριάκος (Ελ. Βενιζέλος) 47.01
12.Παπαδόπουλος Νικόλαος (ΓΕ Ηρακλείου) 30.40

100μ.
1.Εκχόσου Έντυ (Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου) 10.96
5.Μήλιος Βασίλειος (Ελ. Βενιζέλος) 11.32
12.Τζόκα Ορλίντ (Θύελλα Καλαθενών) 11.58
14.Στρατουδάκης Μανώλης (Νέαρχος Χανίων) 11.70

110μ. εμπόδια
9.Φλουρής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος) 15.66

400μ.
3.Φετοκάκης Αριστείδης (Αρκάδι) 50.42

Τριπλούν
3.Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 13.85

Σφαιροβολία
5.Πενταράκης Ανδρέας (Ελ. Βενιζέλος) 15.69
7.Μοδιανάκης Αγγελος (Θύελλα Καλαθενών) 15.45

1.500μ.
10.Τσαλλέκου Αρης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4:12.35

2.000μ. φυσικά εμπόδια
17.Ξυπάκης Στυλιανός (Πήγασος Ηρακλείου) 7:26.26
18.Συμινελάκης Ιωάννης (ΑΟ Λασιθίου) 7:45.56

4Χ100μ.
8.Ελ. Βενιζέλος 44.60
(Παπαφράγκος – Παπαδάκης – Μαλιχούτης – Μήλιος)

18.Νέαρχος Χανίων 45.87
(Αγγελετάκης – Πολέντας – Μανούσος – Στρατουδάκης)

-ΑΟ Λασιθίου δεν τερμάτισε
(Σαρρής – Ρουνάκης – Τσαγκαλίδης – Πάγκαλος)

Γυναίκες Κ18
100μ. με εμπόδια
14.Καράκη Μιχαέλα (Ελ. Βενιζέλος) 15.94

Δισκοβολία
1.Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 44.04
8.Τοχταμή Κωνσταντίνα (ΟΦΗ) 35.81

Υψος
9.Βαβουλέ Αικατερίνη (Κύδων) 1,60

400μ.
14.Αστρινάκη Καλλιόπη (ΟΦΗ) 1:02.01
-Κλαψινού Μαρία (Αρκάδι) δεν ξεκίνησε

Τριπλούν
7.Γκάγκα Καλλιόπη (ΟΦΗ) 11.41

1.500 μέτρα
19.Στεφανουδάκη Καλλιόπη (ΟΦΗ) 5:10.43

2.000μ. φυσικά εμπόδια
6.Μαυροφόρου Χρυσή (ΑΟ Λασιθίου) 7:51.68

4Χ100μ.
14.Ελευθέριος Βενιζέλος 50.82
(Σαμπάνη, Αργυροπούλου, Καράκη, Σημαντηράκη)

20.Νέαρχος Χανίων 51.59
(Βεργεράκη, Μπουρνέτα, Τσιχλάκη, Παπασταματάκη)

21.Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου 51.62
(Σαμιωτάκη, Σωμαράκη, Μαράκη, Σαριδάκη)

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

Ανδρες Κ18
Τριπλούν
3.Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 13.50 (προκρίθηκε)
19.Αγάπης Σόλων (ΟΦΗ) 12.38
24.Σκουληκάρης Μάνος (ΓΑΣ Μαλίων) 11.30

110μ. εμπόδια
12.Φλουρής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος) 15.68 (προκρίθηκε)
22.Καραμπίνης Παναγιώτης (Πήγασος Ηρακλείου) 17.76

Επί κοντώ
15.Χάλαρης Μανώλης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 3.10

400μ.
9.Φετοκάκης Αριστείδης (Αρκάδι) 52.60 (προκρίθηκε – 2ος στην 1η σειρά)

100μ.
1.Εκχόσου Εντυ (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 11.12 (προκρίθηκε – 1ος στην 1η σειρά)
3.Μήλιος Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος) 11.35 (προκρίθηκε – 1ος στην 3η σειρά)
13.Στρατουδάκης Μανώλης (Νέαρχος Χανίων) 11.55 (προκρίθηκε)
14.Τζόκα Ορλίντ (Θύελλα Καλαθενών) 11.56 (προκρίθηκε)
28.Ζουλάκης Μανώλης (Αρκάδι) 11.84

Σφαιροβολία
7.Πενταράκης Ανδρέας (Ελ. Βενιζέλος) 15.00 (προκρίθηκε)
9.Μοδιανάκης Αγγελος (Θύελλα Καλαθενών) 14.54 (προκρίθηκε)
27.Κωστάκης Σταύρος (Νέαρχος Χανίων) 11.22

Γυναίκες Κ18
Ακοντισμός
21.Φάκου Αννα-Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 33.18
24.Παπαδοπούλου Σοφία (ΓΕ Ηρακλείου) 32.11

Υψος
12.Βαβουλέ Κατερίνα (Κύδων Χανίων) 1.58 (προκρίθηκε)
19.Ανγινό-Παπαδάκη Ελισάβετ (Ελ. Βενιζέλος) 1.54

100μ.
16.Καράκη Μιχαέλα (Ελ. Βενιζέλος) 15.33 (προκρίθηκε)

Δισκοβολία
1.Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 42.02 (προκρίθηκε)
8.Τοχταμή Κωνσταντίνα (ΟΦΗ) 33.87 (προκρίθηκε)
13.Μπονάτου Σταυρούλα (Ελ. Βενιζέλος) 31.57
16.Φάκου Δήμητρα (Ελ. Βενιζέλος) 28.90
17.Χαλκιαδάκη Μαρία-Χριστίνα (ΓΕ Ηρακλείου) 27.64
18.Κιμιωνή Νίκη (Ελ. Βενιζέλος) 26.35
19.Τσικαλάκη Κατερίνα (Συλλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 25.55

Τριπλούν
5.Γκάγκα Καλλιόπη (ΟΦΗ) 11.50 (προκρίθηκε)
8.Χορευτάκη Μαρία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.31 (προκρίθηκε)

400μ.
13.Κλαψινού Μαρία (Αρκάδι) 59.85 (προκρίθηκε – 2η στην 4η σειρά)
15.Αστρινάκη Καλλιόπη (ΟΦΗ) 59.92 (προκρίθηκε)
16.Σωμαράκη Μαρία (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 59.96
22.Χλιαουτάκη Χαρίκλεια (Αρκάδι) 1:01.59
25.Συμπόνη Κατερίνα (ΑΟ Κισσάμου) 1:02.85

100μ.
26.Σημαντηράκη Ειρήνη (Ελ. Βενιζέλος) 13.10
35.Σαριδάκη Ουρανία (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 13.47
38.Παπασταματάκη Μαριάννα (Νέαρχος Χανίων) 13.60

Επιμέλεια: Λευτέρης Αντωνακάκης

JoyMachine

Rabona ad

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

bd138

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

bandar togel online

bandar togel online

situs poker online

togel online

login joker123

situs sbobet terpercaya

agen slot online

tante4d

qqemas

mpo757

bola88

qqdewa

http://11mail.catholicworker.org/

http://27rqdsc86t.danluu.com/

http://3.preciousplastic.com/

https://developer.sweetyhigh.com/

https://tribler.orgwww.tribler.org/

http://20.sorgalla.com/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/sbobet/

http://20.sorgalla.com/togel-online/

https://bd138.com/

https://bd138.net/

https://bd138.org/

https://bd138.info/

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online terbaik

situs agen slot online

agen slot online terpercaya

agen slot online indonesia

agen slot online

situs sbobet terpercaya

agen slot online resmi

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online