Ο Αντωνίου τον Κισσαμικό και ο Νίκας τον ΑΟΧ

Football League 10 Απριλίου 2017, 16:37

Ο Κωνσταντίνος Αντωνίου ορίστηκε να διευθύνει το σπουδαίο ματς για τον Κισσαμικό απέναντι στην Καλλονή. Αυτή μάλιστα θα είναι η δεύτερη φορά στην καριέρα του που θα διαιτητεύσει την ομάδα από το Καστέλι.

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Η αμέσως προηγούμενη ήταν στο παιχνίδι της περσινής χρονιάς, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός που είχε λήξει με σκορ 1-1 για τη Φούτμπολ Λιγκ, στις 24 Οκτωβρίου 2015. Οσον αφορά τους βοηθούς του, ορίστηκαν οι Ντάλλας (Αθηνών) και Γαρεφαλλάκης (Ηρακλείου), ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Βισκαδούρος (Ηρακλείου).

Τώρα, στο εκτός έδρας ματς για τον Α.Ο. Χανιά εναντίον της Σπάρτης, διαιτητής ορίστηκε ο Δημήτρης Νίκας από την ΕΠΣ Μεσσηνίας, που μάλιστα θα “παίξει” τον ΑΟΧ για πρώτη φορά στην καριέρα του. Βοηθοί του ορίστηκαν οι Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας) και Νίκα (Αρκαδίας) και 4ος διαιτητής ο Μανούχος (Αργολίδας).

Αναλυτικά οι ορισμοί για την 26η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ είναι οι εξής:

Μεγάλη Τετάρτη

14:30 Σπάρτη – Α.Ο. Χανιά
Διαιτητής: Νίκας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας) – Νίκα (Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

14:30 Κισσαμικός – Καλλονή
Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Ντάλλας (Αθηνών) – Γαρεφαλλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

15:00 Αγροτικός Αστέρας – Λαμία
Διαιτητής: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών) – Καρακώστας (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Μπουρμαρσόπουλος (Λάρισας)

15:00 Πανσερραϊκός – ΟΦΗ
Διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Η. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) – Αϊναλής (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)

16:00 Αχαρναϊκός – Απόλλων Σμ.
Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Κρέτσιμος (Δυτ. Αττικής) – Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)

16:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Κεσίσογλου (Πέλλας) – Παπαδόπουλος (Κοζάνης)
4ος διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Μεγάλη Πέμπτη

15:00 Παναιγιάλειος – Αρης
Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)
Βοηθοί: Παπανικολάου (Κορινθίας) – Σεφέρης (Κορινθίας)
4ος διαιτητής: Κακριδής (Κορινθίας)

16:00 Αιγινιακός – Πανελευσινιακός
Διαιτητής: Κιγιντζή (Θράκης)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης) – Μηνιαδάκης (Καβάλας)
4ος διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Estrella
xoriatiko
Papantonakis Cards