Ντούμπλαρε τις νίκες στο 2023 η Ασπίδα

Χάλης Ασπίδα | 14 Ιανουαρίου 2023, 19:02

Ιδανικά έχει ξεκινήσει στο νέο έτος η Ασπίδα, η οποία κέρδισε ακόμη ένα παιχνίδι, αυτή τη φορά απέναντι στο Χάλη με 2-1.

Η Ασπίδα κατάφερε να “γυρίσει” το ματς και να διπλασιάσει τις νίκες της σε ισάριθμα παιχνίδια για το νέο έτος, φτάνοντας έτσι τους 18 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στο παιχνίδι, ο Κοκολάκης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο ματς στο 10′, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν από νωρίς σε θέση οδηγού. Αυτό μάλιστα ήταν και το σκορ ημιχρόνου παρά τις ευκαιρίες των δύο ομαδων.

Στην επανάληψη, η Ασπίδα ανέβασε περισσότερο στροφές και αρχικά έφτασε στην ισοφάριση στο 53′, με δυνατό σουτ εντός της περιοχής από τον Φέρτι, ύστερα την όμορφη ασίστ του Χασάκη. Στο 72′, ο δημιουργός του τέρματος που έφερε την ισοφάριση, έγινε σκόρερ, όπου με καρφωτή κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τραχαλάκη.

Διαιτητής: Αντωνίου
Βοηθοί: Μαρκάκης – Κατσαρός

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Τραχαλάκης, Κουφάκης, Γιανναράκης, Λούπου (60′ Σταφύλοφ Ν.), Ραλλάκης, Σταφύλοφ Β., Δρικάκης, Λιονάκης (60′ Μανελλάρη), Δοξάκης (80′ Παρασκάκης), Λιοδάκης (46′ Μπαλαντινάκης), Κοκολάκης.

Ασπίδα (Δημήτρης Φούρλας): Tακμάκης, Κοζάκης, Φακής, Γεωργίου, Πόγκας, Τσιτσώνης, Πηλίκας, Χασάκης, Φέρτι, Αποστολάκης (85′ Μπόκολος) Κυριτσιμπασάκης.