Ντέρμπι στην Τούμπα – Δύσκολη έξοδος στο Αγρίνιο για Ολυμπιακό

Super League 1 9 Δεκεμβρίου 2017, 13:23

Το ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. 

Η αυλαία ανοίγει το Σάββατο (9/12) στο AEL FC Arena, όπου η Λάρισα υποδέχεται την Ξάνθη στις 15:00, ενώ ακολουθεί στις 17:15 η αναμέτρηση Πανιώνιος – Πλατανιάς στη Νέα Σμύρνη. Η πρώτη αγωνιστική ημέρα κλείνει με τη δύσκολη έξοδο του Ολυμπιακού στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό. 

Την Κυριακή (10/12) το πρόγραμμα ανοίγει η αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης, ενώ ακολουθούν οι αγώνες ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία και Ατρόμητος – Λεβαδειακός. Στις 19:30 διεξάγεται το ντέρμπι της αγωνιστικής, όπου ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, με τον “Δικέφαλο του Βορρά” να θέλει τη νίκη για να παραμείνει στο κηνύγι του τίτλου, ενώ οι “πράσινοι” σε περίπτωση νέας απώλειας βαθμών θα απομακρυνθούν ακόμα περισσότερο από την πρώτη πεντάδα. 

Τη Δευτέρα (11/12) η πρωτοπόρος ΑΕΚ υποδέχεται την Κέρκυρα στο ΟΑΚΑ στις 19:30 και θέλει τη συνέχιση του σερί των νικών της για να παραμείνει επικεφαλής της βαθμολογίας. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου
15:00 ΑΕΛ-Ξάνθη
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών)-Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Νικολακόπουλος (Αθηνών)

17:15 Πανιώνιος-Πλατανιάς
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Χούσκογλου (Θράκης)-Βασιλόπουλος (Έβρου)
4ος διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Μαυρόπουλος (Μακεδονίας)

19:30 Παναιτωλικός-Ολυμπιακός
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς)-Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Μαζαράκης (Κεφαλληνίας)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου
15:00 Απόλλων-Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)-Σίπκας (Σάμου)
4ος διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κάκος (Κέρκυρας)

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας)-Πυλαρινός (Ζακύνθου)
4ος διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τάπραντζης (Αιτωλοακαρνανίας)

17:15 Ατρόμητος-Λεβαδειακός
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας)-Πασχάλης (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιανναδάκης (Λασιθίου)

19:30 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας)-Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Μπέγκος (Αργολίδας)

Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου
19:30 ΑΕΚ-Κέρκυρα
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά)-Σινιοράκης (Χανίων)
4ος διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Μπερσής (Αρκαδίας)

 

Estrella
Minetta top plus
agromarket
IDOMENEAS AKADHMIES 2019 1
/blentcoffee

Rabona ad