Πόλο

Ήττες για ΝΟ Ρεθύμνου από Γλυφάδα και Νηρέα

Ολοκλήρωσε με ήττες ο ΝΟ Ρεθύμνου τον 2ο γύρο της Β' φάσης της Α1 κατηγορίας Γυναικών. Η Κρητική ομάδα ηττήθηκε την Κυριακή από Γλυφάδα (14-10) και Νηρέα Χαλανδρίου (16-4).

Στο ξεκίνημα του αγώνα η Γλυφάδα πήρε προβάδισμα με 5-3, ενώ στο ημίχρονο αύξησε τη διαφορά (8-4). Στο δεύτερο μισό του αγώνα τα κορίτσια του Βασίλη Κουνδουράκη μείωσαν σε 10-7, όμως δεν απέφυγαν την ήττα με το ταμπλό να γράφει 14-10.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14-10
Οκτάλεπτα: 5-3, 3-1, 2-3, 4-3
Διαιτητές: Κουρτίδης - Μιχαηλίδης, Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου 4, Κόκκινου, Γιαμπασάκου, Μαμόγλου 2, Κόλλια, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου 2, Φράγκου, Μαστρόκαλου 2, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 3, Καρύτσα, Θωμοπούλου, Χριστοδούλου.

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ν. Ζοφώλη, Μαλλιαρού 1, Κυριακάκη, Φραγκιουδάκη 1, Μ. Φαρμάκη, Γαβαλά 2, Φραγγελάκη, Β. Ζοφώλη 3, Παναγιωτάκη 2, Σ. Λιμπιτάκη 1, Α. Λιμπιτάκη, Καραγιάννη.

Ο Νηρέας Χαλανδρίου πέτυχε άνετη νίκη με 16-4. Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη πήρε από την αρχή προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 8-1. Ο ΝΟ Ρεθύμνου δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στο δεύτερο μισό, με τον Νηρέα Χαλανδρίου να παίρνει τη νίκη με 16-4.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4-16
Οκτάλεπτα: 0-5, 1-3, 2-4, 1-4
Διαιτητές: Δαμιανάκης - Κουρτίδης, Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού 2, Κυριακάκη 1, Φραγκιούδακη, Φαρμάκη, Γαβαλά, Φραγγελάκη, Ζοφώλη Β., Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Σ., Λιμπιτάκη Α. 1, Καραγιάννη

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 1, Μαντουδιώτη, Τριχά 6, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη 1, Παπαναστασίου 4, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 2, Ν. Κοβάτσεβιτς 1, Παναγιότι, Σ. Κοβάτσεβιτς.