Νικητής το Ρέθυμνο στην κρητική μάχη της Α1 κόντρα στον ΟΑ Χανίων

Πινγκ Πονγκ | 2 Οκτωβρίου 2022, 17:40

Ο Ομιλος Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ρεθύμνου ήταν ο νικητής σε βάρος του ΟΑ Χανίων στην κρητική μονομαχία της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα πινγκ πονγκ της Α1 εθνικής κατηγορίας.

KTEO Κρήτης

Το συγκρότημα του Ρεθύμνου μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι που διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και το οποίο διήρκεσε τέσσερις ολόκληρες ώρες κατάφερε να επικρατήσει με 4-3 σετ, γυρίζοντας το παιχνίδι από 3-2 σε βάρος του, ενώ ο ΟΑΧ ήταν επίσης μπροστά με 2-1 σετ.

Αναλυτικά η εξέλιξη του αγώνα ΟΑ Χανίων-ΟΕΑ Ρεθύμνου ήταν η εξής:

• Ζήσης Δουκέρης-Ελιάν Μουσό 3-1 (11-8, 9-11, 11-4, 12-10)

• Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος-Δημήτρης Κορδούτης 0-3 (5-11, 6-11, 1-11)

• Ιάσονας Κορδούτης-Κωνσταντίνος Λυκοστράτης 3-2 (6-11, 12-14, 11-8, 14-12, 11-5)

• Δουκέρης-Δ. Κορδούτης 0-3 (10-12, 4-11, 9-11)

• Ι. Κορδούτης-Μουσό 3-1 (11-8 11-4, 7-11, 11-7)

• Αλεξανδρόπουλος-Λυκοστράτης 1-3 (3-11, 11-6, 7-11, 9-11)

• Δουκέρης/Ι. Κορδούτης-Μουσό/Δ. Κορδούτης 2-3 (11-9, 14-12, 7-11, 1-11 5-11)

Η ρεθυμνιώτικη ομάδα διπλασιάζει έτσι τις νίκες της, καθώς επικράτησε και στο πρώτο παιχνίδι που έδωσε με 4-2 του ΑΣΕΑ Καβάλας, ενώ ο ΟΑ Χανίων μένει στην πρώτη νίκη που πέτυχε επί του ίδιου αντιπάλου (4-0).

Η συνέχεια για τις κρητικές ομάδες αναμένεται να δοθεί στις 29 και 30 Οκτωβρίου.

1η αγωνιστική
Σάββατο 1 Οκτωβρίου
ΑΣ Πέρα Αθηνών-ΑΣ Ιφιτος Πατρών 4-0
ΟΑ Χανίων-ΑΣΕΑ Καβάλας 4-0
ΑΟ Ταταύλα-ΓΑΣ Ελευσίς/Δήμητρα 4-1
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (αναβλ.)
ΟΕΑ Ρεθύμνου-Ολυμπιακός (αναβλ.)

2η αγωνιστική
Σάββατο 1 Οκτωβρίου
ΑΣ Ιφιτος Πατρών-ΑΕΚ 1-3
ΑΣ Πέρα Αθηνών-ΓΑΣ Ελευσίς/Δήμητρα 4-0
ΑΣΕΑ Καβάλας-ΟΕΑ Ρεθύμνου 2-4
Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων (αναβλ.)
ΑΟ Ταταύλα-Παναθηναϊκός (αναβλ.)

3η αγωνιστική
Κυριακή 2 Οκτωβρίου
ΟΑ Χανίων-ΟΕΑ Ρεθύμνου 3-4
ΓΑΣ Ελευσίς/Δήμητρα-ΑΕΚ 0-4
ΑΟ Ταταύλα-Ιφιτος Πατρών 4-1
ΑΣ Πέρα-Παναθηναϊκός (αναβλ.)
ΑΣΕΑ Καβάλα-Ολυμπιακός (αναβλ.)

Βαθμολογία
1.ΑΕΚ 4 (2)
-.ΟΕΑ Ρεθύμνου 4 (2)
-.ΑΣ Πέρα Αθηνών 4 (2)
-.ΑΟ Ταταύλα 4 (2)
5.ΟΑ Χανίων 3 (2)
6.ΓΑΣ Ελευσίς/Δήμητρα 3 (3)
-.ΑΣ Ιφιτος Πατρών 3 (3)
8.ΑΣΕΑ Καβάλας 2 (2)
9.Ολυμπιακός –
10.Παναθηναϊκός –

Η συνέχεια / 29-30 Οκτωβρίου
4η αγωνιστική
(Πάτρα)
ΑΣ Ιφιτος Πατρών-ΑΣΕΑ Καβάλα
ΓΑΣ Ελευσίς/Δήμητρα-Παναθηναϊκός
(Αττική)
Ολυμπιακός-ΑΟ Ταταύλα
ΑΣ Πέρα-ΟΑ Χανίων
ΑΕΚ-ΟΕΑ Ρεθύμνου

5η αγωνιστική
(Πάτρα)
ΑΣ Ιφιτος Πατρών-Παναθηναϊκός
ΑΣΕΑ Καβάλα- ΓΑΣ Ελευσίς/Δήμητρα
(Αττική)
ΑΟ Ταταύλα-ΟΕΑ Ρεθύμνου
ΟΑ Χανίων-ΑΕΚ
ΑΣ Πέρα-Ολυμπιακός

6η αγωνιστική
(Πάτρα)
ΑΣΕΑ Καβάλα-Παναθηναϊκός
ΓΑΣ Ελευσίς/Δήμητρα-ΑΣ Ιφιτος Πατρών
(Αττική)
ΟΑ Χανίων-ΑΟ Ταταύλα
ΟΕΑ Ρεθύμνου-ΑΣ Πέρα
ΑΕΚ-Ολυμπιακός

manolikakis

Rabona ad