Νίκησε και ανέβηκε 4ος ο Ολυμπιακός Βόλου

Football League | 12 Ιουνίου 2021, 19:28

Με νίκη του Ολυμπιακού Βόλου ξεκίνησε το Σάββατο η 16η αγωνιστική στο βόρειο όμιλο της Football League.

Η ομάδα του Βασίλη Βούζα κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 4-2 του Θεσπρωτού σ’ ένα παιχνίδι που είχε πολλά γκολ και ουσιαστικά κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Τα δύο από τα έξι τέρματα, άλλωστε, σημειώθηκαν στο χρόνο των καθυστερήσεων, ένα για κάθε ομάδα.

Αρχικά ο Θεσπρωτός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Μπίκα, με τον Ολυμπιακό ν’ απαντά… τρις με τους Τσαγκαλίδη στο 32’ και στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου και Βασιλούδη στο 48′.

Τα δύο τελευταία γκολ στο ματς ήρθαν μετά το 90’…

Στο 92’ ο Πέντσας πέτυχε το 3-2 για τον Θεσπρωτό, με το τελικό 4-2 να διαμορφώνεται στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Φιλίποβιτς.

Από ένα δοκάρι είχε η κάθε ομάδα…

Στο 51’ ο Μπίκας για τον Θεσπρωτό και στο 87′ ο Φιλίποβιτς για την ομάδα του Ολυμπιακού.

Ετσι, χάρη σε αυτή τη νίκη, το συγκρότημα του Βόλου ανεβαίνει στην 4η θέση, έχοντας 25 βαθμούς ενώ ο Θεσπρωτός διατηρείται στους 16.

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Παγουράς (Βοιωτίας) – Δελής (Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Ψύχουλας (Βοιωτίας)

Κίτρινες κάρτες: Boυκελάτος (17′), Μπίκας (40′), Ραμίρες (53′), Λαδάς (63’)

Ολυμπιακός Βόλου (Βασίλης Βούζας): Ξενοδόχοφ (34′ λ.τρ. Λαδάς), Σκοπελίτης, Μπουτζίκος, Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς, Κόλα, Τσαγκαλίδης, Βουκελάτος (67′ Χολέβας), Βασιλούδης (82′ Πέλκας), Κατσούκης (82′ Ερέρα), Παπαδημητρίου.

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Σαραντίδης, Σταυρίδης (76′ Καζβιρόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Κοντοές, Γώγος (46′ Πούφλης), Διγκόζης (64′ Πέντσας), Μπίκας, Γκάντσιερ. Πατσέκο, Ραμίρες