Νίκησε για δεύτερη φορά με 1-0 τον Αστέρα ο Ατρόμητος

Κύπελλο Ελλάδος | 11 Ιανουαρίου 2018, 22:36

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του στις εγχώριες διοργανώσεις ο Ατρόμητος, καθώς η ομάδα του Περιστερίου επικράτησε για δεύτερη φορά με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης, αυτή τη φορά στο Περιστέρι και προκρίθηκε στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Αστέρας μπήκε πιο επιθετικά στην αναμέτρηση χάνοντας σημαντική ευκαιρία με τον Μανιά στο 5ο λεπτό, όμως ο Ατρόμητος ευτύχησε να σκοράρει στην πρώτη του ευκαιρία, όταν ο Καρασαλίδης σκόραρε με κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Γιαννούλη.
Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον Ατρόμητο να χάνει σημαντικές ευκαιρίες στο 54′ με τον Γιαννούλη και τον Ουάρντα, ενώ δύο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Σελίν για τον Αστέρα με δεύτερη κίτρινη. Τελευταία σημαντική ευκαιρία του παιχνιδιού ήταν το σουτ του Μάντσον που απέκρουσε ο Αθανασιάδης.