Νίκησαν και τώρα οι… δυο τους

Super League 2 10 Απριλίου 2021, 16:42

Μία εβδομάδα πριν από το μεταξύ τους ντέρμπι Ιωνικός και Λεβαδειακός προχώρησαν με νίκες με τη μεταξύ τους διαφορά να παραμένει στους 5 βαθμούς.

Ο Ιωνικός πανηγύρισε την 7η συνεχόμενη νίκη του, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για τη μεγάλη επιστροφή στη Super League. Η ομάδα της Νίκαιας “καθάρισε” από νωρίς το παιχνίδι με τη Δόξα Δράμας, η οποία στα τελευταία 10 λεπτά κατάφερε να μειώσει την έκταση της ήττας της (4-2) και “βλέπει” πλέον το ντέρμπι της επόμενης εβδομάδας με τον Λεβαδειακό (εκτός έδρας).

Πιο δύσκολα, η ομάδα της Βοιωτίας πέρασε από τη Φιλιππούπολη, με τον Μιγκέλ να σκοράρει δις και να “ξεκλειδώνει” με την είσοδό του στο ματς την άμυνα του Απόλλωνα Λάρισας. Το ματς παρουσίασε εντυπωσιακή εξέλιξη, καθώς το τελικό 1-2 κρίθηκε με δύο πέναλτι στα τελευταία λεπτά…