Νικηφόρα πρεμιέρα για τον Αρη Βουκολιών

ΑΣ Γαλατά Αρης Βουκολιών | 21 Νοεμβρίου 2022, 21:12

Ο Αρης Βουκολιών έκανε νικηφόρα πρεμιέρα στη Γ' κατηγορία, νικώντας στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι με 4-1 τον Γαλατά (Ασπάλαθο).

Το ματς διεξήχθη στα Νεροκούρου το βράδυ της Δευτέρας, με τον Αρη να είναι καλύτερος γενικότερα στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα. Σημειώνεται ότι από την πλευρά του Ασπαλάθου, σηκώθηκε πανό στο οποίο γίνεται λόγος για το ματωμένο Μουντιάλ που ξεκίνησε στο Κατάρ.

Ο Αρης είχε δύο σημαντικές ευκαιρίες στο ξεκίνημα, στο 15′ σε χαμένο τετ α τετ του Νικολαντωνάκη και στο 40′ σε καλή εκτέλεση φάουλ του Καραβοκύρη. Τελικά δύο λεπτά μετά έγινε το 1-0, μετά από χαμηλή σέντρα του Νικολαντωνάκη και σουτ του Τζεμολλάρι (1-0).

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Αρης βρήκε νωρίς το 1-0 και μάλιστα με τους ίδιους πρωταγωνιστές με τη διαφορά ότι οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Ο Τζεμολλάρι έκανε την ασίστ στο 50′ και ο Νικολαντωνάκης με σουτ διπλασίασε τα τέρματα.

Μείωσε για τον Γαλατά ο Μαστοράκης στο 65′ σε 2-1, όμως πέτυχε ακόμα δύο γκολ στη συνέχεια ο Αρης με Χότζα και Μπαϊράμι στο 75′ και το 90+2′ για το τελικό 4-1.

Διαιτητής: Πολυθοδωράκης Βοηθοί: Σακελλαρίδης – Βεργεράκης

Αρης Βουκολιών (Νίκος Καντεράκης): Τσιάβος, Τζεμολλάρι (66’Λεδάκης), Καραβοκύρης, Νικολαντωνάκης, Χότζα, Χιμπράκου, Μπαϊράμι, Γεωργουσάκης, Λιανιδάκης, Τζίτζικας, Μπουρδάκης

ΑΣ Γαλατάς:Κανέλης, Πλανάς, Κούκουρας, Μαστοράκης, Μανουσέλης, Σμύρης (87′ Βαρουξάκης), Κουτσουπάκης, Παδίγια (58′ Καραμπέτσος), Μαρακάκης, Κουτσουπάκης K., Τομίδης