Νίκη της Κ17 του ΠΑΟΚ με Πολιτάκη πρωταγωνιστή

Εκτός συνόρων | 24 Σεπτεμβρίου 2022, 21:33

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γρηγόρη Πολιτάκη (γκολ και ασίστ) η ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ επικράτησε με 4-1 του ΠΑΣ Γιάννινα και έδωσε συνέχεια στο σερί νικών.

Ο νεαρός Χανιώτης ποδοσφαιριστής έδωσε προβάδισμα (2-1) στον ΠΑΟΚ με διαγώνιο σουτ και δημιούργησε το τρίτο τέρμα του “δικεφάλου” όντας ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης στη Σουρωτή το απόγευμα του Σαββάτου.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Βρύζα, ενώ η ισοφάριση για την ομάδα των Ιωαννίνων ήρθε στο 42′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μυρόγλου. Ο Γρηγόρης Πολιτάκης έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με δυνατό διαγώνιο σουτ.

Στο 75ο λεπτό βρήκε ξανά δίχτυα ο  ΠΑΟΚ με τον Παπαγεωργίου να κάνει το 3-1, έπειτα από ασίστ του Πολιτάκη. Τέλος, στο 82′ ο Ζούμπι διαμόρφωσε με πλασέ το τελικό σκορ σε 4-1.

ΠΑΟΚ: Μπελερής, Κούπενος (84′ Τσιότας), Πολυκράτης, Πανικίδης, Καλιόγλου (84′ Αβράμπος), Παπαγεωργίου, Κεσίδης (65′ Τσομπάνης), Καλαϊτσίδης (73′ Ζούμπος), Βρύζας (73′ Μπάκας), Καραϊωάννου, Πολιτάκης

ΠΑΣ Γιάννινα: Αναγνωστόπουλος, Ρίζος, Κατσαούνος (80’ Βάσσης), Ντώνος, Ναυρόζογλου, Πάκος, Μυρόγλου, Κοντός (70’ Λούπας), Βασιλείου (65’ Τσες), Πλασκασοβίτης (80’ Σαούγκος), Σπύρου (65’ Καλαμπόκης).