Νίκη σε “νεκρό” χρόνο στην Παλαιόχωρα η Σπάθα

Σπάθα Παλαιόχωρα | 22 Ιανουαρίου 2023, 19:55

Σε "νεκρό" χρόνο έμελλε να κριθεί το παιχνίδι στην Παλαιόχωρα με τη Σπάθα να περνά νικηφόρα σε βάρος της τοπικής ομάδας, κερδίζοντας με 2-1!

Η ομάδα του Κολυμβαρίου σημειώνει έτσι ένα μεγάλο “διπλό”, αντίθετα με την Παλαιόχωρα η οποία το τελευταίο διάστημα αδυνατεί ν’ αξιοποιήσει την έδρα της η οποία ανέκαθεν είναι το μεγάλο της όπλο. Αλλωστε, αυτή είναι η τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα της, όμως πρακτικά είναι τέσσερα τα σερί παιχνίδια που δεν έχει καταφέρει να κερδίσει εάν ληφθεί υπόψη και η ισοπαλία που είχε παραχωρήσει στον Απόλλωνα.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Σουχλάκη ο Κρασουδάκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κόλα, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στη Σπάθα.

Η ομάδα του Αλκη Δημήτρη κατάφερε να φτάσει στη νίκη με ανατροπή, καθώς στο 10ο λεπτό η Παλαιόχωρα προηγήθηκε με το γκολ του Σαντσόλλι. Ωστόσο, αμέσως μετά, στη σέντρα που ακολούθησε των παικτών της Σπάθας ο Αναστασόπουλος δέχτηκε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή, κερδίζοντας πέναλτι, οπότε και ο Σουχλάκης ευστόχησε από τα 11 βήματα ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1.

Το παιχνίδι φαινόταν ότι θα έληγε ισόπαλο, ωστόσο ο Κρασουδάκης δεν είχε πει την τελευταία του λέξη στην τελευταία φάση…

Διαιτητής: Μισαηλίδης. Βοηθοί: Τίκας – Νταμαδάκης

Παλαιόχωρα (Βασίλης Τσαρτσίδης): Κόλα, Κοσμάς, Θεοδωράκης, Λιτσαρδάκης, Τζαγκαράκης, Γκουνέα, Ντίας Περέιρα, Σινάνι (60’ Καλλέργης), Σαντσόλλι, Γκογκούα (87’ Κονοσίδης), Γκιέργκι

Σπάθα (Αλκης Δημήτρης): Δασκαλάκης (54’ Μυφτάρι), Λαζάρ Ντ., Χρυσός, Κανελάκης, Κρασουδάκης, Μαριανάκης, Σουχλάκης, Αναστασόπουλος, Ταγιάρι, Κένγκα (75’ Ροδοκανάκης), Βελής (75’ Σαράντος)