Νίκη – “ανάσα” η Καλλιθέα, “Χ” στα Τρίκαλα

Football League | 4 Δεκεμβρίου 2017, 18:12

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της τρίτης μέρας της 6ης αγωνιστικής της Football League. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με το Ηρακλειώτικο ντέρμπι Εργοτέλης - ΟΦΗ.

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Καλλιθέα στο “Γρ. Λαμπράκης” επί του Παναιγιαλείου με 2-1, στο ντεμπούτο του Παναγιώτη Γκουτσίδη στον πάγκο της “Μαύρης Θύελλας”. Η ομάδα της Αττικής ξέφυγε με αυτόν τον τρόπο από την τελευταία θέση της βαθμολογίας, φτάνοντας πλέον τους 4 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Αιγίου παραμένει χαμηλά βαθμολογικά με 5 μόλις βαθμούς. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Σμυρλής (14′) και Ταλέντο (88′), ενώ προσωρινά είχε ισοφαρίσει ο Κόκκορης για τους φιλοξενούμενους στο 68ο λεπτό.

Στην έτερη αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, ισόπαλοι 0-0 αναδείχθηκαν η ομώνυμη ομάδα με τον Απόλλωνα Πόντου. Η μεγαλύτερη στιγμή στον αγώνα ήταν το δοκάρι του Ενλουντούλου στο 23ο λεπτό. Τα Τρίκαλα παραμένουν πολύ χαμηλά στη βαθμολογία δεδομένων των προσδοκιών που υπήρχαν, όμως το πρόγραμμα που ακολουθεί δημιουργεί αισιοδοξία στους Θεσσαλούς για βελτίωση της βαθμολογικής τους θέσης. Απ’ την άλλη πλευρά, η ομάδα της Καλαμαριάς βρίσκεται στην 6η θέση με 9 βαθμούς.

Η αυλαία της 6ης αγωνιστικής πέφτει στις 17:00 στο Παγκρήτιο Στάδιο με το ντέρμπι του Ηρακλείου ανάμεσα σε Εργοτέλη και ΟΦΗ.