Νίκη με γκολ στο φινάλε για τον Γρανίτη | pics

Δόξα Παχιανών Γρανίτης | 20 Νοεμβρίου 2022, 18:29

Την επιστροφή του στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πραγματοποίησε ο Γρανίτης, καθώς με τέρμα του Κοκάκη στο 90'  προσπέρασε επιτυχώς το εμπόδιο της μαχητικής Δόξας.

Η Δόξα έβαλε δύσκολα στον αήττητο Γρανίτη, οι οποίοι με τη νίκη αυτή επέστρεψαν στην κορυφή της βαθμολογίας στην οποία έμειναν για μόλις μία μέρα στη δεύτερη θέση από τον Νέο Κισσαμικό. Η ομάδα της Αγίας Μαρίνας με “χρυσό” σκόρερ τον Κοκάκη στο 90′ πέτυχε το 1-0 και τους 3 βαθμούς για την 7η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι σπατάλησαν σημαντικές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο μέρος, όσο και στο δεύτερο, με τον Μελισσινό αλλά και γενικότερα την αμυντική συμπεριφορά της Δόξας να λειτουργεί άψογα για περίπου 90 λεπτά.

Σε εκείνο το σημείο, ο Κοκάκης εκμεταλλεύτηκε τo “ρήγμα” στην άμυνα της Δόξας, το οποίο προήλθε από ατομική ενέργεια του αρχηγού Πατρικάκη. Έτσι με ωραίο πλασέ εντός της περιοχής και αφού η μπάλα κόντραρε σε γύρισμα του Πατρικάκη, ο Κοκάκης “έγραψε” το 1-0. Ο ίδιος παίκτης μάλιστα είχε δοκάρι σε φάση που δημιουργήθηκε στις καθυστερήσεις του ματς, με κεφαλιά.

Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν σε ακόμη ένα παιχνίδι με αρκετές σημαντικές απουσίες όπως αυτή του Τσικουδάκη, ενώ στην διάρκεια του ματς “είδαν” να τραυματίζεται ο αρχηγός της ομάδας των Παχιανών Μαρκουλάκης.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Κοτσιφάκης – Τίκας

Δόξα Παχιανών (Στέλιος Τζωρτζάκης): Μελισσινός, Αναστασόπουλος, Μανωλεδάκης, Καβάθη, Μαστραντωνάκης, Λεβάκης (46′ Μπούντισσα), Μπασούνας, Λέκας, Μαρκουλάκης (77′ Ζιρίδης), Κληρονόμος (87′ Λούπου), Τζαποσβίλι.

Γρανίτης (Τάκης Διακάκης): Κορωνάκης, Κολομπάκης Α.(87′ Βασιλείου), Κατσαρός (46′ Ντόκο), Στεφανίδης, Παπακαστρήσιος, Νάστο (87′ Κελάκης), Μποντούρι (65 Μεγαλακάκης Μ.), Μεγαλακάκης Α. (46′ Ρουσάκης), Κοκάκης, Πατρικάκης, Δρακάκης.