Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Super League 1 28 Οκτωβρίου 2017, 19:26

Σπουδαία νίκη με ανατροπή πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος νίκησε δύσκολα με 2-1 την Κέρκυρα στους Ζωσιμάδες, σε ένα παιχνίδι που όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

H φιλοξενούμενη ομάδα ήταν αυτή που έφτασε κοντά στο γκολ στο 61′, αλλά ο Γκόμες σημάδεψε το δοκάρι, όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Παμλίδης βρήκε δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τους “Φαίακες”, για το 0-1.

Στη συνέχεια η ομάδα του Γιάννη Πετράκη “αφυπνίστηκε” και έφτασε στην ισοφάριση με γκολ του Κόντε στο 76′, ενώ πέτυχε και την ανατροπή με τέρμα που σημειώσε ο Γιάκος στο 82′, για το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
4ος: Μακρυπόδης (Αχαΐας)

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος (62′ Νικολιάς), Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Λίλα, Γαρουφαλιάς (55′ Σολτάνι), Γιάκος, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Κόντε, Χαλκιαδάκης (68′ Μανθάτης).

Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας (79′ Κόντος), Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Μπαλάφας (60′ Ζορμπάς), Επστάιν, Γκομές, Αρτυματάς (87′ Ντουαλά), Παμλίδης.