Νίκη χωρίς να “φορτσάρει” για τον Ολυμπιακό

Super League 1 29 Ιανουαρίου 2017, 22:26

Νίκη με 2-1 επί της Βέροιας πήρε ο Ολυμπιακός εκτός έδρας, στο παιχνίδι που έκλεισε το σημερινό πρόγραμμα, ενώ να σημειωθεί ότι όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Νωρίς πήρε προβάδισμα στη Βέροια ο Ολυμπιακός, ο οποίος ανοίξε το σκορ στο 11ˈ με τον Κώστα Φορτούνη. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 24ˈ με τον Σαρπόνγκ, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Καπίνο.

Λίγο πριν το ημίχρονο, στο 33ˈ, ο Μιλιβόγιεβιτς με κοντινή κεφαλιά ξανά έβαλε σε θέση οδηγού τον Ολυμπιακό, ο οποίος χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, κράτησε το προβάδισμά του μέχρι το τέλος, όπου και πανηγύρισε το “τρίποντο”. Με υπηρεσιακό προπονητή τον Τόλη Τερζή παρατάχθηκε η “βασίλισσα του Βορρά”.

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Καμπούρης (Ευβοίας), Κασσαβέτης (Αιτ/νίας)

4ος: Φωτιάδης (Σερρών)

Κίτρινες κάρτες: Ασίγκμπα (31ˈ), Ανδρούτσος (42ˈ), Τόμας (46ˈ), Ρέτσος (78ˈ), Καλί (85ˈ), Παπαδόπουλος (94′)

Βέροια (Τόλης Τερζής): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Μελίσσης, Τόμας (78ˈ Παπαδόπουλος), Καλί, Στόιτσεφ (72ˈ Μπελαΐντ), Ασίγκμπα, Κάλβο, Καπετάνος, Σαρπόνγκ.

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Καπίνο, Βιάνα, Νικολάου, Ρέτσος, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Ανδρούτσος, Μάριν (61ˈ Ελιονούσι), Φορτούνης (93′ Μπουχαλάκης), Σεμπά, Ιντέγε (83ˈ Καρντόσο).