Νίκη από το ημίχρονο για τον ΟΦΗ

Football League 25 Νοεμβρίου 2016, 22:17

Από το πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ καθάρισε το ματς με τον Πανελευσινιακό (όπως έκανε νωρίτερα ο Απόλλωνας), πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη του μετά τις δύο ισοπαλίες με Κισσαμικό και Καλλονή.

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0, χάρη στα γκολ του Χαντί στο 8′ με πέναλτι και του Μίκτς με κεφαλιά στο 41′. Στην επανάληψη, ο ΟΦΗ έκανε -τρόπον τινά- συντήρηση δυνάμεων φτάνοντας εν τέλει στο πρώτο του φετινό “τρίποντο”.

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Δαύκος, Μιλοφάβλιεφ (79’ Κιάσσος), Όστοϊτς, Χαντί, Μίκιτς, Μπουρσέλης (85’ Νάστος), Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Αντουκόρ, Όγκμποε (76’ Μάνος), Ράντι.

Πανελευσινιακός (Θ. Δημόπουλος): Γκόμες, Αρβανίτης, Σιλιγαρδάκης, Σταματάκης, Τσίγκρος, Γραικός (60’ Παλαιολόγος) Κωνσταντινίδης, Κασνέτση, Ιορδανίδης (46’ Δημόπουλος), Τσούπρος, Κωστόπουλος (46’ Ρόκας).