Νίκη-ανατροπή ο Άρης

Αρης Σούδας | 16 Δεκεμβρίου 2017, 19:19

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης Σούδας κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή στο ματς με την Κορωνίδα (3-1) και να πάρει έτσι τη νίκη στη Σούδα.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου η Κορωνίδα προηγήθηκε με 0-1 με τον Μαρτσάκη, όμως πολύ γρηγορα στο 50′ ο Στρατουδάκης έκανε το 1-1 με πέναλτι που κέρδισε ο Κακαβελάκης. Μάλιστα στη φάση αυτή αποβλήθηκε για αψιμαχία ο τελευταίος.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, ο Άρης πέτυε δύο γκολ στη συνέχεια, το 2-1 με τον Μιχαλόπουλο στο 70′ και το τελικό 3-1 στο 90′ με το παρθενικό τέρμα του Τσέκοφ.

Οι φιλοξενούμενοι είχα και δύο δοκάρια στο παιχνίδι το πρώτο στο 10′ με τον Τσαποσβίλι και το άλλο στο 35′ σε φάουλ του Νικολόπουλου.

Άρης Σούδας (Γιώργος Κόλτζος): Βροντάκης, Νικολακάκης, Κ. Τερεράκης, Μπακογιάννης, Σούιαρης, Φέζγκα (46′ Αρτσιδάκης), Βολάνης, Στρατουδάκης, Παντελακάκης (46′ Τσέκοφ), Κακαβελάκης, Μιχαλόπουλος (90′ Δημ. Τερερακης)

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Μάστορας, Αργυρίου, Κοτρωνάκης (65′ Μπερικάκης), Ακούς (30′ Κλαπάκης), Τζανουκάκης (11′ λ.τρ. Νικολόπουλος), Τρούλος, Παπαδάκης, Τσαποσβίλι, Μανταδάκης (78′ Παπαδογιάννης), Πατσαρίκας, Μαρτσάκης