Νεοφυτιάδης στο ΟΦΗ-Πλατανιάς και Μανούχος στο Αστέρας-ΑΟΧ/Κισσαμικός

Κύπελλο Ελλάδος | 23 Οκτωβρίου 2017, 17:59

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής για τους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας. Νεοφυτιάδης και Μανούχος ορίστηκαν στους αγώνες των χανιώτικων ομάδων.

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Ειδικότερα, ο Νεοφυτιάδης από την ΕΠΣ Κορινθίας, έχοντας για βοηθούς Λασιθιώτες, όπως και ο 4ος, θα είναι ο άρχων του κρητικού ντέρμπι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Πλατανιά. Πρόκειται για τους Βλάσση και Πάγκαλο, ενώ 4ος έχει οριστεί ο Σωτηριάδης.

Από την άλλη, στην Τρίπολη, τον αγώνα ανάμεσα στον Αστέρα και τον Κισσαμικό θα διευθύνει ο Μανούχος από την ΕΠΣ Αργολίδας, με τους άλλους τρεις διαιτητές να είναι από την ΕΠΣ Κορινθίας. Πιο συγκεκριμένα, βοηθοί είναι οι Κωνσταντόπουλος και Παπανικολάου και 4ος ο Κακρίδης.

Αναλυτικά οι ορισμοί είναι οι εξής:

Τρίτη (24/10)

15.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας) – Στεφούλης (Γρεβενών)
4ος διαιτητής: Τσετσίλας (Γρεβενών)

15.00 Κέρκυρα-Σπάρτη
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Πασχάλης (Ηπείρου) – Καραλής (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

17.15 Λεβαδειακός-Αιγινιακός
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)
Βοηθοί: Κορτέσης (Αθηνών) – Νιδριώτης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)

17.15 Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας) – Καρακώστας (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Καρατέρπος (Κοζάνης)

19.30 Λαμία-Καλλιθέα
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κουρεντάς (Τρικάλων) – Νταλούκας (Τρικάλων)
4ος διαιτητής: Ρούσης (Θεσσαλίας)

Τετάρτη (25/10)

15.00 Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών) – Πρέντζας (Δυτικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής)

15.00 Εργοτέλης-Ξάνθη
Διαιτητής: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων) – Κοκμοτός (Ρεθύμνου)
4ος διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

17.15 Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Κοδρολαίμης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά) – Μεσσήνης (Αχαΐας)
4ος διαιτητής: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)

17.15 Αρης-Πανιώνιος
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) – Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)

17.15 Λάρισα-Παναχαϊκή
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας) – Βρούζος (Πιερίας)
4ος διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

19.30 Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Κουλά (Ξάνθης) – Έμπλιουκ (Ξάνθης)
4ος διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών)

Πέμπτη (26/10)

15.00 Τρίκαλα-Ατρόμητος
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας) – Πάγουρας (Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

15.00 Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας) – Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος διαιτητής: Κακρίδης (Κορινθίας)

17.15 ΟΦΗ-Πλατανιάς
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου) – Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

19.30 Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Δεμερτζής (Πέλλας) – Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)
4ος διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)

Estrella
Papantonakis Cards