Νέα ήττα στην Καρδίτσα… “Καθαρό” 2-0 από την Αναγέννηση

Χανιά | 8 Μαρτίου 2017, 17:09

Μια νέα μέτρια εμφάνιση για τον Α.Ο. Χανιά επέφερε μια ακόμα ήττα, αυτή τη φορά από την Αναγέννηση Καρδίτσας με σκορ 2-0. Στις αρχές των ημιχρόνων σκόραραν οι γηπεδούχοι, φτάνοντας έτσι στη νίκη.

Ο ΑΟΧ συνεχίζει έτσι να… συμπληρώνει ήττες, έχοντας απολογισμό τέσσερις στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Μια ήττα που στην Καρδίτσα, διαμορφώθηκε με… συνοπτικές διαδικασίες για τη γηπεδούχο Αναγέννηση, η οποία κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ στο 6ο λεπτό με κεφαλιά από τον Κισκαμπάνη, ενώ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με τον ίδιο παίκτη στο 50’ να παίρνει την κεφαλιά και τον Λάσκαρη άθελά του να στέλνει τη μπάλ στα δίχτυα του τέρματος του Αθανασίου. Είναι το δεύτερο αυτογκόλ για τον ΑΟΧ στα δύο τελευταία παιχνίδια, αφού με τον ίδιο τρόπο, δυστυχώς για την ομάδα, είχε πάρει το προβάδισμα την περασμένη Κυριακή στον Εύοσμο και ο Αγροτικός Αστέρας.

Anagennisi AOX

Afratis

Goal Anagennisi 11

Ο ΑΟΧ δεν είχε και πάλι να επιδείξει κάτι ιδιαίτερο επιθετικά, έχοντας για πιο απειλητικό παίκτη του τον Τσουκάνη, που εξαπέλυσε κάποια σουτ προς την εστία της Αναγέννησης. Οι γηπεδούχοι πάντως είχαν δοκάρι στο 65’ με τον Ντιατά, σε μία φάση που οι παίκτες του ΑΟΧ σάστισαν, νομίζοντας ότι υπάρχει οφ σάιντ.

Να σημειωθεί βέβαια ότι ο ΑΟΧ αγωνίστηκε με πολλές απουσίες και ειδικότερα τους Ζέρη, Ηρακλή, Σταματή και Βαρούχα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6’ (1-0) Εκτέλεση φάουλ από τον Μπλέντι και ο Κισκαμπάνης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

11’ Ο Κρητικός πασάρει στον Δημόπουλο που βγαίνει τετ α τετ με τον Αθανασίου, αλλά ο τερματφύλακας του ΑΟΧ διώχνει σε κόρνερ.

12’ Ο Μπιτέλης σουτάρει άουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

16’ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΧ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσουκάνη και η μπάλα περνά άουτ.

18’ Εκτελείται το φάουλ από τον Μπλέντι, κεφαλιά του Κισκαμπάνη και ο Αθανασίου αποκρούει.

23’ Ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Ντιατά έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του ΑΟΧ.

30’ Ο Ντιατά γυρίζει στον Μπλέντι ο οποίος βγάζει στον Κρητικό που κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

32’ Ωραία προσπάθεια από τον Κρητικό, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Αθανασίου.

50’ (2-0) Κόρνερ του Κρητικού και ο Κισκαμπάνης πραγματοποιεί κεφαλιά η μπάλα θα βρει το σώμα του Λάσκαρη και θα καταλήξει στα δίχτυα του ΑΟΧ.

57′ Σουτ από τον Τσουκάνη, μπλοκάρει ο Πρίφτης.

65′ Ο Ντιατά ξεπερνά τον Αθανασίου και σουτάρει από πλάγια θέση, με τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του ΑΟΧ μπλοκάρει.

78′: Εντυπωσιακή προσπάθεια του Χαλκιαδάκη που περνά δύο παίκτες και κάνει το σουτ από τα πλάγια, αλλά ο Αθανασίου διώχνει.

Διαιτητής: Ντάουλας (Αθηνών).
Βοηθοί: Πολυχρονιάδης (Ανατολικής Αττικής) – Φαρμάκης (Δυτικής Αττικής).
4ος διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

Κίτρινες κάρτες: Μάιγκα (41’), Μηλιώτης (53’)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Τσόπελας (52’ Καραγιάννης), Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ, Σμίλτος (75’ Χαλκιαδάκης), Κρητικός, Ντιατά, Μπιτέλης, Μπλέντι

Α.Ο. Χανιά (Νίκος Παντέλης): Αθανασίου, Κοζάκης, Δαμιανάκης, Βασιλείου, Τσουκάνης (87’ Μέρο), Μηλιώτης, Αφράτης, Λάσκαρης, Φουρλάνος, Αποστολόπουλος, Ρούνεϊ