Μοιρασιά για Θησέα – Ιωνία 2000 | pics

Ιωνία 2000 Θησέας | 5 Νοεμβρίου 2022, 18:15

Θησέας και Ιωνία 2000 μοιράστηκαν τους βαθμούς (1-1) στη Μ. Ελιά, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.

Μοιρασιά για τις δύο ομάδες στο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής, με τον Θησέα να ανεβαίνει στους 2 βαθμούς και την Ιωνία στους 5.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό. Mετά από πίεση της μπάλας από τον Μπαδιεριτάκη, ο Βασιλομιχελάκης επωφελήθηκε και έβγαλε την ασίστ για τον Γεωργιακάκη, που πέτυχε ακόμα ένα γκολ (0-1).

Λίγο μετά στο 18′, ο Θησέας έφτασε μία ανάσα από το 1-1, αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Πέτρος Χατζηδάκης έξω από την περιοχή, σταμάτησε στο δοκάρι του Καριμπίδη.

Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 62′, από βολέ του Κουτσοδόντη, επωφελήθηκε ο Πενταράκης στην πορεία της μπάλας και ήταν εκείνος που ισοφάρισε σε 1-1. Στο φινάλε ο Θησέας είχε ευκαιρία να πετύχει δεύτερο γκολ, με τον Καραγκασίδη, που βγήκε τετ α τετ, αλλά ο Καριμπίδης έσωσε την Ιωνία από το 2-1.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Μπραουδάκη – Ξενάκη

Θησέας (Μανώλης Πηγουνάκης): Κουτσοδόντης, Νικολιουδάκης (85′ Μαυραγάννης), Παλαθούρας, Ντόκο, Ράντεφ, Λόγκο, Μπαμπουνάκης, Μερόλλι, Πενταράκης (85′ Κύρογλου), Χατζηδάκης Π. (57′ Καραγκασίδης), Μάρκου (90′ Τσιριβάς)

Ιωνία 2000 (Νότης Ματηγάκης): Καριμπίδης, Μερτσανίδης (20′ Χατζηγρηγορίου), Δάσκαλος (90′ Χατζηδάκης Ν.), Καλαμαρίδης, Γεωργιακάκης, Μπάτζιο, Περαθωράκης, Τσαούσι (74′ Γοναλάκης), Μωραϊτάκης, Βασιλομιχελάκης, Μπαδιεριτάκης (46′ Χρυσός)