Μεγάλη νίκη επί του ΠΟΑ και συνεχίζει να ελπίζει!

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 7 Μαΐου 2017, 19:51

Μεγάλη νίκη επί του ΠΟΑ μέσα στο Ηράκλειο κατάφερε να σημειώσει η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ! Η ομάδα του Μύρωνα Σηφάκη παρότι βρέθηκε να χάνει από το γκολ του Αμπντουραχμάνι στο 20ο λεπτό στη συνέχεια κατάφερε με τα γκολ των Τσίτα και Τσικουδάκη να φτάσει στο "τρίποντο" με σκορ 2-1!

Η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ παραμένει έτσι ζωντανή στο κυνήγι της παραμονής δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε, ωστόσο ο Ηλυσιακός κατάφερε από την πλευρά του για μια ακόμη αγωνιστική να κερδίσει βαθμό αυτή τη φορά, αποσπώντας το ισόπαλο 1-1 από την Τριγλία Ραφήνας. Παρόλα αυτά οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στην τελευταία θέση.

Η ισοφάριση για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ήρθε στο 34′ με το γκολ του Τσίτα με κοντινή προβολή, ενώ το τελικό 1-2 σημειώθηκε στο 80′ από το γκολ του Τσικουδάκη (σουτ).

Η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βουρβαχάκης, που δεν παίζει έτσι στο επόμενο ματς.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Κομκοτός – Φραγκιαδάκης (Ρεθύμνου)

Κίτρινες κάρτες: Βουρβαχάκης (18′, 91′), Χαρίτος (37′), Φραγκιαδάκης (88′)

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Φραγκιαδάκης, Παπαδομιχελάκης, Χαρίτος, Αραβιάκης, Σταθόγλου, Πρωτογεράκης (46’ Ντραγκόντι), Χατζηανδρέου (78’ Ξυλούρης), Γιαννόπουλος, Μπουτσάκης, Αμπντουραχμάνι

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: Βλαχάκης, Ντεντάκης (60’ Τσικουδάκης), Βουρβαχάκης, Καρβουνιάρης, Παληγεώργος, Δημήτρης, Περδικάκης (35’ Βεστάκης), Σουμπασάκης, Τσίτας (86′ Σταθινάκης), Κυτράκης, Αρσενίεβιτς.