Μεγάλη ανατροπή και σπουδαία νίκη

Α.Ο.Κ. Χανιά | 12 Φεβρουαρίου 2017, 19:32

Μολονότι έχανε για 36 λεπτά και μάλιστα, έως και 15 πόντους, ο ΑΟΚ Χανιά γύρισε το ματς και πέτυχε μεγαλειώδη νίκη με 67-64 επί της Ιεράπετρας. Η χανιώτικη ομάδα έπαιξε “ατσάλινη” άμυνα στην 4η περίοδο και κατάφερε να πάρει τη νίκη που τη φέρνει μια ανάσα από την τετράδα!

Επιθετικές αιχμές για τον ΑΟΚ, οι Σαράντης και Σκαμνάκης, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Παπαδάκης που παίζει δανεικός στον ΑΟΚ Χανιά από την Ιεράπετρα.

Ο ΑΟΚ έχει ρεπό την ερχόμενη αγωνιστική (δεν παίζει με Ηράκλειο) και θα αγωνιστεί αρχές Μαρτίου με το Δειλινό στο κλειστό Κλαδισού

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης Χ., Αρτεμάκη Δ.

10 ΛΕΠΤΑ: 16-22, 28-34 (ΗΜΙΧΡ.), 36-47, 67-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

A.Ο.Κ. ΧΑΝΙΑ (Δ.Ροδάς): Αρβανιτάκης, Ερηνάκης, Βρεττός, Αλμπάνης, Σαράντης 28 (3), Βουρβαχάκης, Κοτσομύτης, Μουντάκης, Σκαμνάκης 15(1), Παπαδάκης 12 (2), Δεληδήμος 4, Γκιούλης 8.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γ.Γαϊτανάκης): Χατζάκης, Κοροβέσης, Πλακογιαννάλκης 12(2), Βασιλειάδης 20(1), Στρατάκης 13, Κολοβός 19(5), Χατζηιωαννίδης, Δημογεροντάκης, Αρώνης.