Μεγάλη ανατροπή και νίκη κορυφής στην εκπνοή για την Παλαιόχωρα (pics)

Παλαιόχωρα Αστέρας Μανολιόπουλου | 26 Μαρτίου 2017, 18:57

Στην πρώτη θέση του ομίλου τίτλου πέρασε η Παλαιόχωρα που κατάφερε να κάνει μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Αστέρα Μανολιόπουλου και να πάρει τη νίκη (2-1) με γκολ του Κριάρη στην εκπνοή, "λυγίζοντας" την αντίσταση των φιλοξενούμενων, που ολοκλήρωσαν το ματς με 9 παίκτες!

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη άφησε στην δεύτερη θέση τον Πανακρωτηριακό και αποκτάει πλέον σημαντικό προβάδισμα αφού είναι στο +2 πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε της περιόδου.

Kanelakis Kokkini

Ο Αστέρας ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση και μετά από κάθετη του Τσιριβάκου, ο Λόγκο άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μανολιόπουλου (0-1), αποτέλεσμα το οποίο κρατούσε μέχρι το 78′, αλλά δεν άντεξε μέχρι τέλους μένοντας με 9 παίκτες, αφού στο 47′ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Περράκης και στο 78′ με δύο κίτρινες σε λίγα δευτερόλεπτα για διαμαρτυρία ο Κατσαρός.

Goal 1 1

Σε εκείνο το λεπτό (78′) ο Μάστορας ισοφάρισε σε 1-1 από σέντρα του Λ. Μανουσάκη για την Παλαιόχωρα, ενώ την μεγάλη νίκη έδωσε στις καθυστερήσεις ο Κριάρης με κεφαλιά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μποτωνάκης.

Goal Kriaris
Goal Kriaris1
Goal Kriaris3
Goal Kriaris4

Τρία δοκάρια είχε η Παλαιόχωρα στο ματς με Δρακάκη (17′ και 56′) και Ζαϊμίδη (75′).

Οι φάσεις του αγώνα

(ανταπόκριση: Αλέξης Δαμοράκης)

4’ Σέντρα του Λιονάκη, σουτ του Κουλούρη άουτ.
5’ Σουτ του Μανουσάκη αποκρούει ο Μπραουδάκης, σουτ του Ψαράκη ο Κουλούρης με προβολή σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.
7’ ΓΚΟΛ: Διαγώνια πάσα του Τσιριβάκου στην πλάτη της άμυνας για τον Λόγκο, που με σουτ κάνει το 0-1.
8’ Σέντρα του Λ. Μανουσάκη κεφαλιά του Δρακάκη άουτ.
11’ Γύρισμα του Αντ. Μανουσάκη σουτ του Μποτωνάκη, απομακρύνουν στη γραμμή οι αμυντικοί και το σουτ του Δρακάκη καταλήγει άουτ.
13’ Σουτ του Δημητρίου άουτ.
17′ Σουτ του Δρακάκη η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι.
15’ Σουτ του Μποτωνάκη άουτ.
22’ Σέντρα του Λ. Μανουσάκη  κεφαλιά εξ επαφής του Ψαράκη άουτ.
25’ Κόρνερ του Μποτωνάκη σουτ του Αντ. Μανουσάκη άουτ.
36’ Φάουλ του Αντ. Μανουσάκη δύσκολα αποκρούει ο Μπραουδάκης.
37’ Κόρνερ του Αντ. Μανουσάκη πλασέ από κοντά του Ψαράκη η μπάλα άουτ.
41’ Φάουλ του Αντ. Μανουσάκη αποκρούει σε κόρνερ ο Μπραουδάκης. Κόρνερ του Μποτωνάκη κεφαλιά του Ψαράκη άουτ.
47’ ΚΟΚΚΙΝΗ: Δεύτερη κίτρινη στον Περράκη, που είχε αντικρίσει την πρώτη στο 28’.
46’ Σουτ του Χρυσού άουτ.
50’ Σουτ του Αντ. Μανουσάκη άουτ.
52’ Σουτ του Αντ. Μανουσάκη αποκρούει ο Μπραουδάκης.
53’ Φάουλ του Μποτωνάκη αποκρούει ξανά ο Μπραουδάκης.
56’ Σέντρα του Λιονάκη κεφαλιά του Δρακάκη στο οριζόντιο δοκάρι.
75’ Σουτ του Ζαϊμίδη αποκρούει δύσκολα ο Μπραουδάκης με τη… βοήθεια του δοκαριού.
76’ Σουτ του Μάστορα άουτ.
78’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Λιονάκη σουτ του Μάστορα και 1-1.
78’ ΚΟΚΚΙΝΗ: Κόκκινη για έντονες διαμαρτυρίες στον Κατσαρό, με δύο κίτρινες μέσα σε λίγα δευτερόλπτα.
90+1’ Σέντρα του Αντ. Μανουσάκη κεφαλιά του Ζαϊμίδη δύσκολα σε κόρνερ ο Μπραουδάκης.
90+1’ ΓΚΟΛ: Το κόρνερ εκτελεί ο Μποτωνάκης και ο Κριάρης με κεφαλιά “λυτρώνει” την Παλαιόχωρα (2-1)