Με Τσίτα και Βεστάκη ήρθε η 9η νίκη (pics)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 29 Οκτωβρίου 2017, 17:58

Την ξέφρενη πορεία του συνέχισε το ΣΥΝΚΑ, που επικράτησε στις Μουρνιές με 2-0 του Μινωταύρου και πέτυχε την 9η νίκη του σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Σε ένα σημείο που ο Μινώταυρος είχε μείνει με δέκα λόγω του τραυματισμού του Μανωλεδάκη το ΣΥΝΚΑ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Τσίτα στο 11′. Ο Δαμανάκης προσπάθησε να “απαντήσει” στο 17′, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Το ΣΥΝΚΑ τελικά “κλείδωσε” το ματς στο 73′ με τον Βεστάκη, ενώ το ματς “άναψε” στη συνέχεια με αρκετή ένταση που έφερε και την αποβολή του Παπαδάκη για εξύβριση στο 74′.

Οι φάσεις του αγώνα
11′ ΓΚΟΛ: Σε ένα διάστημα που ο Μινώταυρος είχε μείνει με δέκα λόγω του τραυματισμού του Μανωλεδάκη το ΣΥΝΚΑ πέτυχε το γκολ με τον Ταταράκη να βγάζει τη σέντρα και τον Τσίτα με κεφαλιά να σκοράρει (1-0).
17′ Σέντρα του Παπαδάκη κεφαλιά του Δαμανάκη η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
21′ Κόρνερ του Μποτωνάκη κεφαλιά του Βεστάκη ο Τσίτας δεν πιάνει όπως θα ήθελε το σουτ η μπάλα στρώνεται ξανά στον Βεστάκη που κάνει την κεφαλιά για να μπλοκάρει ο Σολανάκης.
40′ Σέντρα του Περδικάκη προβολή του Τσίτα άουτ.
55′ Φάουλ του Μποτωνάκη απομάκρυνση των αμυντικών, σουτ του Περδικάκη άουτ.
66′ Κόρνερ του Μποτωνάκη κεφαλιά του Τσίτα άουτ.
71′ Σουτ του Μανταδάκη αρκετά έξω από την εστία.
73′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ταταράκη ο Τσίτας στρώνει στον Βεστάκη, που με πλασέ κάνει το 2-0.
77′ Διαμαρτυρίες του Μινωταύρου για πέναλτι πάνω στον Κελαϊδή.
78′ Σέντρα του Ξεκουκουλωτάκη κεφαλιά του Παπαδοκωνσταντάκη άουτ.

Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Πετεινάτος-Δαράκης

ΣΥΝΚΑ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Βλαχάκης, Παληγεώργος, Βουρβαχάκης, Δημήτρης (75′ Μάνικος), Βαρδάκης, Π. του Λ. Γιακουμάκης (75′ Γανωτής), Μποτωνάκης, Ταταράκης, Τσικουδακης (30′ λ.τρ. Περδικάκης), Τσίτας, Βεστάκης (87′ Κομπογεννητάκης).

Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Σολανάκης, Ξεκουκουλωτάκης, Κοζάκης (78′ Πιτσιάβας), Θάνος, Κελαϊδής, Παπαδάκης, Περαθωράκης, Μανταδάκης, Καλαϊτζάκης (78′ Δημούσης), Γ. Μανωλεδάκης (11′ λ.τρ. Δαμανάκης, 60′ λ.τρ. Τζαγκαράκης), Παπαδοκωνσταντάκης.