Με το… αριστερό και παράπονα ο ΑΟΧ | video

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 20 Νοεμβρίου 2022, 17:55

Η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Χανιά ξεκίνησε με ήττα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β’ Γυναικών, έχοντας όμως αρκετά παράπονα από τη διαιτητική τριάδα.

Τα κορίτσια του Γιάννη Τσικουδάκη παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν ηττήθηκαν με 2-1 από τις Νέες Δραπετσώνας, στο “Κλουβί” της Προοδευτικής, στον Κορυδαλλό.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν καλό για τον ΑΟΧ που… φλέρταρε με το 0-1 στο 13’ όταν από σέντρα της Μακράκη η Κασωμένου με σουτ στην κίνηση “σημάδεψε” το δοκάρι. Στο 34’ ήρθαν τα πρώτα έντονα παράπονα από τη χανιώτικη ομάδα για πέναλτι σε μαρκάρισμα της Γιαννακάκη, για να γίνει η φάση που ίσως θα άλλαζε την ιστορία του αγώνα λίγα λεπτά αργότερα. Η Καραντωνάκη εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα σύμφωνα με τους ανθρώπους του ΑΟΧ, που έχουν δημοσιεύσει στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σχετικό βίντεο, πέρασε τη γραμμή αλλά γκολ δεν κατακυρώθηκε.

Σα να μην έφτανε αυτό αντί για το 0-1 έγινε το 1-0 στο 44’ με τη Μαρία Θεοδωράκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο αν και οι περισσότερες φάσεις ήταν από πλευράς ΑΟΧ οι Νέες Δραπετσώνας ήταν αυτές που σκόραραν για το 2-0, με τη Θεοδωράκη ξανά να σκοράρει, αυτή τη φορά με πέναλτι, το οποίο αμφισβητήθηκε.

Τελικά ο ΑΟΧ μείωσε στο 90’ με πέναλτι της αρχηγού του Μελάκη, για το 2-1 που έμεινε μέχρι το τριπλό σφύριγμα του Σιμιτζή.

Διαιτητής: Σιμιτζής (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Νικολαΐδης – Περδίκη (Αν. Αττικής)

Η σύνθεση του ΑΟ Χανιά (Γιάννης Τσικουδάκης): Στανίνου, Μελάκη, Βαξεβάνη, Μακράκη (46′ Μαρινάκη), Δημισκίδου, Νιαυραδάκη (46′ Τζεμανάκη), Καραντωνάκη (65′ λ.τρ. Αλμπέρτη), Γιαννακάκη, Τσικουδάκη, Λαγογιάννη, Κασωμένου.

Οι δηλώσεις του Γιάννη Τσικουδάκη με τα παράπονα για τη διαιτησία στο Greek Women’s Soccer News