Με Σελενίτσα το ντέρμπι | pics

Ιωνία 2000 Άπτερα | 31 Οκτωβρίου 2020, 19:50

Ο Βασίλης Σελενίτσα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των Απτέρων στο ντέρμπι με την Ιωνία 2000, οδηγώντας την ομάδα του σε εκτός έδρας νίκη με 3-1.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και τα Απτερα με αυτό το “τρίποντο” παραμένουν στην κορυφή, αλλά και η μόνη ομάδα που δεν έχει ακόμα απώλειες στη σεζόν.

Στην αντίπερα όχθη, ήταν η πρώτη ήττα της Ιωνίας 2000 στο φετινό πρωτάθλημα…

Ο Βασίλης Σελενίτσα που διακρίνεται από δεξιά, ήταν ο πρωταγωνιστής των Απτέρων με δύο γκολ

Το πρώτο μέρος στη Μον. Ελιά βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1. Τα Απτερα μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 22′ με τον Σελέκο (0-1), ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 1-1 με τον Μανωλεδάκη λίγο πριν το ημίχρονο (1-1).

Στο δεύτερο μέρος ο Σελενίτσα πήρε την ομάδα πάνω του και ήταν εκείνος που έκρινε το ματς.

Αρχικά πέτυχε το 1-2 στο 61′. Δέκα λεπτά μετά τα Απτερα κέρδισαν πέναλτι με τον Τσικουδάκη. Ο Σελενίτσα ανέλαβε την εκτέλεση και “υπέγραψε” τη νίκη (1-3) των Απτέρων.

Η ομάδα του Γιάννη Χαζηράκη που έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά τη σεζόν, έχει βγάλει παράλληλα και ένα δύσκολο πρόγραμμα στο διάβα της, στο ξεκίνημα.