Με “οδηγό” τον Πάγκαλο ο ΟΦΗ “διέλυσε” τον Αγρ. Αστέρα!

Εκτός συνόρων | 8 Απριλίου 2017, 16:50

Με τον Κώστα Κιάσσο αρχηγό και τον Ντίνο Πάγκαλο "οδηγό" και σκόρερ των δύο εκ των τεσσάρων γκολ ο ΟΦΗ "διέλυσε" τον Αγροτικό Αστέρα με 4-0, από το ημίχρονο!

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Football League ο Χανιώτης επιθετικός του ΟΦΗ έδωσε σκορ στην αναμέτρηση στο 4’ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 42’.

Ενδιάμεσα στο 18’ ο Μάνος πέτυχε το 2-0 και στο 19’ από σέντρα του Πάγκαλου ο Μητρόπουλος με διπλή προσπάθεια “νίκησε” τον Γουναρίδη για το 3-0.

Οι φάσεις του αγώνα
4’ ΓΚΟΛ: Από προσπάθεια του Μάνου η μπάλα κοντράρει στον Χατζή και στρώνεται στον Πάγκαλο, που με ιδανικό σουτ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0).
18’ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Μιλοσάβλιεφ ο Μάνος πλασάρει πάνω από τον Γουναρίδη για το 2-0.
19’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Πάγκαλο, σουτ του Μητρόπουλου αποκρούει ο Γουναρίδης κι ο μέσος του ΟΦΗ με δεύτερη προσπάθεια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.
25’ Σέντρα από τον Κιάσσο κεφαλιά του Πάγκαλου άουτ.
39’ Ο Πάγκαλος στρώνει στον Παντίδο, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
40’ Σουτ του Χαντί από μακρινή απόσταση ο Γουναρίδης με το ένα χέρι αποκρούει σε κόρνερ.
42’ ΓΚΟΛ: Ο Μιλοσάβλιεφ πλασάρει από πλάγια θέση τον Γουναρίδη και ο Πάγκαλος προλαβαίνει την μπάλα πριν καταλήξει άουτ και με πλασέ τη στέλνει στα δίχτυα για το δεύτερο γκολ του και το 4-0.
47’ Σέντρα του Τεγούση κεφαλιά του Φιλίπε και απόκρουση του Στρέζου.
50’ Σουτ του Μάνου απέκρουσε σε κόρνερ ο Γουναρίδης.
90+2′ Από κόρνερ του Τεγούση η μπάλα φτάνει στον Χατζή, το κοντινό πλασέ του οποίου αποκρούει σε κόρνερ ο Στρέζος.

Διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών)
Βοηθοί: Γιαννίκος (Πειραιά)-Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Κίτρινες κάρτες: Πάγκαλος (13’), Κουκόλης (21’), Μάνος (23’),

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κιάσσος, Κομεσίδης, Παντίδος, Βαλλιάνος, Μητρόπουλος (64’ Χίσι), Νάστος, Χαντί (85’ Βρεττός), Μιλοσάβλιεφ (71’ Μπουρσέλης), Πάγκαλος, Μάνος.

Αγροτικός Αστέρας (Νίκος Καραμπετάκης): Γουναρίδης, Αργυρίου, Γκότοβος, Κουκόλης, Μπουτζίκος, Χατζής, Τεγούσης, Ουνγιαλίδης (63’ Γκέκας), Τριανταφυλλάκος (69’ Γκέσιος), Ταϊανάν (46’ Μέρντοβιτς), Φιλίπε.