Με Πασά λυτρώθηκε η Καλαμάτα

Επισκοπή | 4 Δεκεμβρίου 2022, 16:32

Η Επισκοπή στάθηκε εξαιρετικά απέναντι στην Καλαμάτα, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0. Το γκολ για τη "μαύρη θύελλα" σημειώθηκε στο 66ο λεπτό από την προβολή του Πασά.

/Bella Pizza

Η Επισκοπή προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, έχοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει, εκ των οποίων η πρώτη ήταν στο 10ο λεπτό από το σουτ του Βουκελάτου, έχοντας παράπονα ότι ο Ταΐρης απέκρουσε τη μπάλα αφού αυτή είχε περάσει τη γραμμή της εστίας.

Η δεύτερη φάση σημειώθηκε με τον Εμπουέλε στο 73’ πλασάροντας από κοντά άστοχα.

Το γκολ για την Καλαμάτα που είχε τέσσερα δοκάρια(!), όλα στο πρώτο ημίχρονο, σημειώθηκε στο 66ο λεπτό από τη σέντρα του Ρόβα με τον Πασά να σκοράρει με κοντινή προβολή.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

2’ Δοκάρι για την Καλαμάτα σε σουτ του Πασά από πάσα του Κωνσταντακόπουλου.
7’ Πρώτη φάση για την Καλαμάτα με σουτ του Πασά, δεν δυσκολεύεται να μπλοκάρει την μπάλα ο Καλογεράκης.
10’ Σουτ από τον Βουκελάτο έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Επισκοπής που θεωρούν ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή στην απόκρουση του Ταΐρη.
18’ Δυνατό σουτ από τον Ρόβα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
27’ Τρίτο δοκάρι για την Καλαμάτα σε σουτ του Πασά!
29’ Ο Μπακαγιόκο κάνει την κεφαλιά, νέο δοκάρι για την Καλαμάτα, το τέταρτο στο παιχνίδι!
43’ Φάουλ του Τάτου, κεφαλιά του Μπακαγιόκο άουτ.
63′ Κόρνερ Σκεντεράι, ο Κανέ με γυριστή κεφαλιά έφερε την μπάλα μέσα στην μικρή περιοχή και προ του Νταμπίξα πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ ο Ταϊρης.
66’ (1-0) Σέντρα του Ρόβα, προβολή του Πασά και η Καλαμάτα ανοίγει το σκορ.
73’ Ευκαιρία για την Επισκοπή ο Εμπουέλε πλασάρει από κοντά άουτ.
80′ Ο Ρόβας πλασάρει άουτ.
86′ Ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Μπόρχες, ο οποίος από καλή θέση σουτάρει άουτ.
90+2′ Νέα ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Αρναρέλλη να πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Τσακάλης (Ηλείας)
Βοηθοί: Μαραθωνίτης – Μητροφάνης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά (87′ Κόκκορης), Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Λουπάνο, Παπατόλιος, Ματέους (69′ Αρναρέλλης), Τάτος (83’ Μπόρχες), Βασιλόγιαννης (69′ Καραγκούνης), Ρόβας (87′ Ασίγκμπα), Πασάς

Επισκοπή (Παναγιώτης Καραντάθας): Καλογεράκης, Εμπουέλε, Σαμουρκασόβι (85′ Τζωρτζινάκης), Λάμτσε, Πολίτης, Σκεντεράι, Κούτσιας, Νταμπίζας, Βουκελάτος, Χοβανισιάν, Κρίκλοου (69′ Αμπόφο)