Με Μάντζη οι υποψηφιότητες για το Best Goal

Super League 1 8 Νοεμβρίου 2022, 18:55

Το πρώτο τέρμα που σημείωσε ο Βασίλης Μάντζης στην εκτός έδρας νίκη του Ιωνικού επί του ΟΦΗ είναι ανάμεσα στα υποψήφια για Best Goal της 11ης αγωνιστικής.

Στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης στο γήπεδο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” ο Λοβέρα σέντραρε από από δεξιά στην “καρδιά” της περιοχής, ο Βασίλης Μάντζης πήδηξε ψηλότερα και με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 84ο λεπτό ο Μάντζης σκόραρε εκ νέου “σφραγίζοντας” τη νίκη του Ιωνικού στο Ηράκλειο. Το πρώτο (από τα δύο) γκολ του Έλληνα επιθετικού είναι μεταξύ των υποψηφίων για τον (άτυπο) τίτλο του καλύτερου τέρματος της 11ης αγωνιστικής.

Είναι χαρακτηριστικό πως στην πεντάδα των υποψηφίων γκολ τα τρία προέρχονται από μία αναμέτρηση. Πρόκειται για το ματς της Λαμίας με τον Βόλο που έληξε ισόπαλο (2-2), με τα τρία από τα τέσσερα γκολ του αγώνα να βρίσκονται στην πεντάδα.

Είναι επίσης χαρακτηριστικό πως τα τέσσερα από τα πέντε γκολ της λίστας τα πέτυχαν ποδοσφαιριστές της φιλοξενούμενης ομάδας.

Η ψηφοφορία της διοργανώτριας αρχής για την ανάδειξη του κορυφαίου τέρματος (Best Goal) της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 1 έχει ήδη “ανοίξει” και θα ολοκληρωθεί το μεσημέρι της προσεχούς Πέμπτης (10/11, 16:00).

Tα υποψήφια Best Goal της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League είναι τα κάτωθι: