Με Κρητικό ντέρμπι ξεκινά η Α’ Εθνική

Γυναικείο Ποδόσφαιρο | 15 Οκτωβρίου 2020, 18:24

Με το Κρητικό ντέρμπι του Εργοτέλη με τον Αστέρα Ρεθύμνου θα αρχίσει την 1η Νοεμβρίου το πρωτάθλημα της Α' Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Η κλήρωση του πρωταθλήματος πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (15/10) στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας. Την Κρήτη εκπροσωπούν στην κορυφαία κατηγορία ο ΟΦΗ, ο Εργοτέλης και ο Αστέρας Ρεθύμνου. Οι τρεις Κρητικές ομάδες τοποθετήθηκαν στον 2ο όμιλο.

Το Ηρακλειώτικο ντέρμπι της κατηγορίας ανάμεσα σε ΟΦΗ και Εργοτέλη θα διεξαχθεί την 4η αγωνιστική, ενώ ο Αστέρας Ρεθύμνου θα αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ την προτελευταία αγωνιστική (τον 1ο γύρο στο Ρέθυμνο – τον 2ο γύρο στο Ηράκλειο).

Αναλυτικά το πρόγραμμα των τριών Κρητικών ομάδων:

1η (01/11) Αγωνιστική 12η (14/02)
15:00 Εργοτέλης – Αστέρας Ρεθύμνου
Ρεπό: ΟΦΗ

2η (08/11) Αγωνιστική 13η (21/02)
15:00 ΟΦΗ – Αγία Παρασκευή
15:00 ΑΕΚ Μεσολογγίου – Εργοτέλης
15:00 Αστέρας Ρεθύμνου – Ατρόμητος Αθηνών

3η (15/11) Αγωνιστική 14η (28/02)
15:00 Καρυάτιδες Σπάρτης – ΟΦΗ
15:00 Αστέρας Ρεθύμνου – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ρεπό: Εργοτέλης

4η (22/11) Αγωνιστική 15η (07/03)
15:00 ΟΦΗ – Εργοτέλης
15:00 Φείδων Άργους – Αστέρας Ρεθύμνου

5η (06/12) Αγωνιστική 16η (21/03)
15:00 Εργοτέλης – Καρυάτιδες Σπάρτης
15:00 Ατρόμητος Αθηνών – ΟΦΗ
15:00 Αστέρας Ρεθύμνου – Άβαντες Χαλκίδας

6η (13/12) Αγωνιστική 17η (28/03)
15:00 Εργοτέλης – Αγία Παρασκευή
15:00 Οδυσσέας Γλυφάδας – Αστέρας Ρεθύμνου
15:00 ΟΦΗ – Ολυμπιάδα Υμηττού

7η (20/12) Αγωνιστική 18η (04/04)
15:00 Ατρόμητος Αθηνών – Εργοτέλης
15:00 Αγία Παρασκευή – Αστέρας Ρεθύμνου
15:00 Φείδων Άργους – ΟΦΗ

8η (10/01) Αγωνιστική 19η (11/04)
15:00 Εργοτέλης – Ολυμπιάδα Υμηττού
15:00 Άβαντες Χαλκίδας – ΟΦΗ
15:00 Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕ Μεσολογγίου

9η (17/01) Αγωνιστική 20η (18/04)
15:00 Φαίδων Άργους – Εργοτέλης
15:00 ΟΦΗ – Οδυσσέας Γλυφάδας
Ρεπό: Αστέρας Ρεθύμνου

10η (24/01) Αγωνιστική 21η (09/05)
15:00 Εργοτέλης – Αβαντές Χαλκίδας
15:00 Αστέρας Ρεθύμνου – ΟΦΗ

11η (07/02) Αγωνιστική 22η (16/05)
15:00 Οδυσσέας Γλυφάδας – Εργοτέλης
15:00 ΟΦΗ – ΑΕ Μεσολογγίου
15:00 Καρυάτιδες Σπάρτης – Αστέρας Ρεθύμνου

Estrella
Papantonakis Cards