Με ήττα το “αντίο” στο Πράβετς: 1-0 από την Ξάνθη

Πλατανιάς | 29 Ιουλίου 2017, 21:00

Με ήττα αποχαιρετά το Πράβετς ο Πλατανιάς, χάνοντας στο τέταρτο και τελευταίο φιλικό που έδωσε με σκορ 1-0 από την Ξάνθη. Το γκολ για τους Ακρίτες σημείωσε στο ξεκίνημα του αγώνα ο Γέντρισεκ.

Και πάλι ο Γιώργος Παράσχος για τον Πλατανιά έπαιξε με δύο 11άδες βγάζοντας τα συμπεράσματά του. Ειδικότερα αγωνίστηκαν 19 παίκτες, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να έρθει ένα γκολ που θα χάριζε στον Πλατανιά την ισοπαλία.

Ως εκ τούτου, ο Πλατανιάς αποχαιρετά το Πράβετς με… απολογισμό μία νίκη επί της Χάποελ Ασκελόν, μία ισοπαλία κόντρα στον Απόλλωνα και την ήττα από την Ξάνθη. Υπάρχει φυσικά και το ισόπαλο 0-0 που χαρακτήρισε τις προσπάθειες του Πλατανιά και της Κέρκυρας, στον αγώνα ωστόσο που διακόπηκε στο 40ο λεπτό λόγω ακατάπαυστης βροχόπτωσης.

Πλατανιάς (α’ ημίχρονο): Κοκκαλάς, Πλιάτσικας, Ντικαμονά, Καρυπίδης, Γιορέντε, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης, Αγγελόπουλος, Ντεβέσα, Παπανικολάου, Μπούντνικ.

Β’ ημίχρονο: Ομπερχάουζερ, Στάθης, Πριντέτα, Στάμου, Ντικαμονά, Γιορέντε, Βάντερσον, Σινγκ, Ζίκο, Αγγελόπουλος, Γκρζέλτσακ.

Ξάνθη: Ζίβκοβιτς (46′ Γκαραβέλης), Μπαξεβανίδης (60′ Ορφανίδης Λ.), Κασάδο (60′ Συλλά), Φλίσκας (60′ Λισγάρας), Σβάρνας (60′ Χατζητερζόγλου), Καμαρά (60′ Ντε Λούκας), Κίκε (60′ Κώστας), Λουσέρο (60′ Ορφανίδης Π.), Ρότσε (60′ Μεχία), Μπρίτο (60′ Φασίδης), Γέντρισεκ (60′ Κάστρο).