Με Δουρουντού η 3η νίκη για τα Σφακιά

Σφακιά Αρης Βουκολιών | 22 Ιανουαρίου 2023, 18:21

Με "χρυσό" σκόρερ τον Δουρουντού, τα Σφακιά επικράτησαν 1-0 του Αρη Βουκολιών στο Βάμο και έφτασαν τους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Με τη νίκη των Σφακίων, υπάρχει “συνοστισμός” στις θέσεις 2-6 με τις ομάδες να βρίσκονται πολύ κοντά και τους 2 υπολειπόμενους γύρους του πρωταθλήματος να αναμένονται με μεγάλο ενδιαφέρον.

Στο παιχνίδι Σφακιά – Άρης Βουκολιών, ο Δουρουντούς έκρινε τον νικητή, καθώς με δικό του τέρμα στο 25ο λεπτό άνοιξε το σκορ, το οποίο ήταν και το τελικό.

Από πλευράς των τυπικά γηπεδούχων, εκφράζουν τις θερμές ευχές τους προς τον άτυχο του παιχνιδιού Μανουσέλη καθώς τραυματίστηκε στο 15ο λεπτό.

Διαιτητής: Μπούρδος
Βοηθοί: Μαραγκάκης – Χάμπας

Σφακιά (Μανώλης Τζωρτζάκης): Σφηνιαδάκης, Σκουλούδης, Δεληγιαννάκης, Χομπιτάκης, Μανουσέλης (15′ Γλεντούσης, 85′ Καγιαδάκης),Σφηνιάς Μ., Μπαϊλάκης, Μπολιώτης, Σφηνιάς Ι., Μπούχλης, Δουρουντούς.

Άρης Βουκολιών: Καραπατάκης, Βασίλεφ, Μπουρδάκης, Ουρούκου, Χιμπράκου, Τσέντι (70′ Μπάλλα), Μόχα, Γεωργουσάκης, Νικολαντωνάκης, Μπαϊράμι, Τζεμολλάρι.