Με χατ τρικ του Χασακή η Ασπίδα

Τιτάν Ασπίδα | 20 Νοεμβρίου 2022, 18:37

Η Ασπίδα με πρωταγωνιστή τον Χασακή που πέτυχε χατ τρικ και μάλιστα σε ένα ημίχρονο, επικράτησε 4-0 του Τιτάνα εκτός έδρας.

Συνεχίζει σε υψηλές πτήσεις η ομάδα του Δημήτρη Φούρλα, που πέτυχε ακόμα μία ευρεία επικράτηση μετά το 5-0 την περασμένη αγωνιστική με την ΑΠ Σούδας. Αντίθετα χωρίς βαθμό αλλά και γκολ συνεχίζει εκείνη των Καλυβών.

Το πρώτο μέρος δεν είχε σκορ στο Νιο Χωριό, όμως στο δεύτερο, όπως και στο προηγούμενο ματς, η Ασπίδα παρουσιάστηκε άκρως επιθετική.

Στο 60′ ο Χασακής μετά από πάσα του Αποστολάκη, άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ. Στο 72′ κέρδισε πέναλτι ο Κυριτσιμπασάκης και το εκτέλεσε εύστοχα ο Χασακής για το 0-2. Ενα ακόμα γκολ πέτυχε ο ίδιος παίκτης, πέντε λεπτά μετά, με διαγώνιο πλασέ για το 0-3. Κάπου εκεί κλείδωσε και οριστικά το ματς…

Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 85′ ο Αρβανίτης που σκόραρε με κοντινό πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Διαιτητής: Ψιλιτέλης Βοηθοί: Λογαρίδης – Μαρκάκης

Τιτάν (Αβραάμ Γιαννακίδης): Μοχλάκης Μ., Τζομπανάκης (85′ Μοχλάκης Γ.), Σπαθαράκης, Ματζοράκης (70′ Ευθυμάκης), Μανανεδάκης, Μανουσάκης, Γιανναράκης, Φρυσαλάκης, Πετρομυλωνάς (70′ Κοκκινάκης), Καπλάνης (85′ Αννιτσάκης), Κοτρωνάκης

Ασπίδα (Δημήτρης Φούρλας): Ταμπάκης, Κοζάκης, Τσιτσώνης, Κυριτσιμπασάκης, Πόγκας, Φακής, Χασακής, Φέρτι (65′ Μπόκολος), Τσαούσι (42′ Αρβανίτης), Αποστολάκης (84′ Περογαμβράκης), Χειλάς