Μανώλης Μπούχλης και Βούρβαχης ανέτρεψαν το σκορ

Σφακιά Στίλβη | 29 Ιανουαρίου 2023, 19:03

Ιδανική αρχή στο β' γύρο για τα Σφακιά καθώς επικράτησαν με 4-1 στο Φραγκοκάστελο απέναντι στη Στίλβη.

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω τα Σφακιά στο πρώτο μέρος, κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση και τελικά να πάρουν τη νίκη με 4-1.

Το σκορ άνοιξε ο Σηφάκηςμε ωραίο σουτ από δύσκολη θέση στο 28′ για τους φιλοξενούμενους, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μανώλης Μπούχλης ισοφάρισε από τα 11 βήματα στο, σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 47′. Λίγα λεπτά αργότερα ο Βούρβαχης έκανε την ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους, με τον ίδιο παίκτη να πετυχαίνει ακόμη ένα τέρμα στο 65ο λεπτό. Ο Μανώλης Μπούχλης έκλεισε το σκορ στο 75ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Διαιτητής: Πολυθοδωράκης
Βοηθοί: Μαραγκάκης – Κατσαρός

Σφακιά (Μανώλης Τζωρτζάκης): Σφηνιαδάκης, Σκουλούδης, Δεληγιαννάκης, Χομπιτάκης, Καγιαδάκης, Σφηνιάς, Μπολιώτης, Μπαϊλάκης, Βούρβαχης, Μπούχλης Μ. Μπούχλης Γ.

Στίλβη (Καρούσος, Ακρωτηριανάκης, Λαζάρου): Βαξεβάνης, Παπαδόπουλος (76′ Κατάκης), Καρατάκης, Καραχάλιος, Σαρτζετάκης, Αρναουτίδης (61′ Μπομπολάκης), Ζουγλής, Αναγνώστου (82′ Γούναρης), Καρούσος, Σηφάκης, Καμπουράκης (76′ Γλυκόπουλος).