Λύγισε στο 73′ στο Βόλο η Κ19 του ΟΦΗ

ΟΦΗ | 30 Μαΐου 2021, 16:35

Δεν τα κατάφερε η Κ19 του ΟΦΗ στον αγώνα που έδωσε την Κυριακή για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0.

Το ματς, που διεξήχθη στο Ε.Α.Κ. Βόλου, κρίθηκε από το γκολ που πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο 73ο λεπτό με τον Θεοδωρίδη να νικά τον Μακατουνάκη με κοντινό πλασέ για το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο ΟΦΗ είχε μια καλή παρουσία στο α’ ημίχρονο κυρίως, χάνοντας ευκαιρίες με τους Λέλεκα (άουτ στο 13’), Κυζιλή (21’ απόκρουσε ο Νίκου) και Μπερικάκη, τα σουτ του οποίου πέρασαν άουτ στο 32’ και το 35’.

Στο β’ ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή έχασαν επίσης σημαντική ευκαιρία ν’ ανοίξουν το σκορ όταν μετά από σέντρα του Γαϊτάνη, ο Λέλεκας έκανε το σουτ, με τους αμυντικούς του Βόλου να διώχνουν τη μπάλα πάνω στη γραμμή της εστίας..

Κ19 ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης (78′ λ.τρ. Θαλασσινός), Χνάρης, Γαϊτάνης, Σμπώκος, Σημαιάκης (75′ Γεωργαλής), Βιτώρος, Μπερικάκης (60′ Σωμαράκης), Βασιλάκης (46′ λ.τρ. Χαλκιαδάκης), Αποστολάκης, Λέλεκας, Κυζιλής (60′ Θεοδοσουλάκης).