legea hor

Live το μπαράζ: Κρ. Αστέρας-Δόξα Παχ.

Κρητικός Αστέρας Δόξα Παχ. | 1 Δεκεμβρίου 2016, 15:28

Το athlitiko.gr βρίσκεται στις Μουρνιές και θα σας μεταφέρει live την εξέλιξη του αγωνα μπαράζ της Α' Κατηγορίας ανάμεσα στον Κρ. Αστέρα και τη Δόξα Παχιανών.

Σε λίγα λεπτά (14:30) η σέντρα στο ματς. Οι δύο ομάδες… ανανέωσαν το ραντεβού τους για σήμερα, μετά τη χθεσινή αναβολή λόγω της κακοκαιρίας.

enos leptou sigi

Πριν τη σέντρα θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του αεροπορικού δυστυχήματος στην Κολομβία, ανάμεσα στα οποία και τα μέλη της βραζιλιάνικης Σαπεκοένσε.

enos leptou sigi1

Η σύνθεση του τυπικά γηπεδούχου Κρ. Αστέρα: Γκαβρίλοβιτς, Τρικουνάκης, Χαϊντούτης, Σκύλο, Δασκαλάκης, Αγγελάκης, Χαραλαμπάκης, Ν. Ροκάκης, Ψαράκης, Πανίδης, Μεγαλακάκης.

Η σύνθεση της Δόξας: Δ. Σκουμπάκης, Διγενάκης, Θεοδωρογλάκης, Ανωμεριανάκης, Μαρκουλάκης, Μαυρεδάκης, Περράκης, Κένγκα, Μαυρομάτης, Παπαδοκωνσταντάκης, Βαλάρης.

parataxi omadon

Διαιτητής του αγώνα ο Χρυσός, με βοηθούς τους Κανελάκη, Τσιλίκα και 4ο τον Τσαγκαράκη.

nikolakakis tsepetis
Λίγο πριν τη σέντρα ο άλλοτε παίκτης της Δόξας και νυν του Κρ. Αστέρα Αντρέας Νικολακάκης με τον φροντιστή της ομάδας των Παχιανών Αυρήλιο Τσεπέτη.

14:34 Ξεκίνησε το ματς

Οι φάσεις του αγώνα
4′ Σουτ του Τρικουνάκη ψηλά άουτ η μπάλα.
7′ ΓΚΟΛ (1-0) για τον Κρητικό Αστέρα. Από φάουλ του Ψαράκη δεν απομάκρυναν σωστά οι αμυνόμενοι και ο πρώην παίκτης της Δόξας Χαραλαμπάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Σχόλιο: Ιδανικό ξεκίνημα για τον Κρ. Αστέρα με σκόρερ έναν πρώην… Δοξίτη, προσπαθεί να αντιδράσει στο γρήγορο γκολ η Δόξα.

12′ Φάουλ του Μαρκουλάκη μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γκαβρίλοβιτς.
14′ Αλλαγή ζήτησε για τον Κρ. Αστέρα ο Χαϊντούτης.
15′ Επικίνδυνη φάση για τη Δόξα, από φάουλ του Μαρκουλάκη έδιωξε με γροθιές ο Γκαβρίλοβιτς και απομάκρυνε ο Δασκαλάκης.
16′ Αλλαγή για τον Κρ. Αστέρα, στη θέση του τραυματία Χαϊντούτη ο Κ. Ροκάκης
19′ Νέα επικίνδυνη φάση για τη Δόξα, από κόρνερ του Μαυρεδάκη, Γκαβριλοβιτς και Δασκαλάκης δεν συνεννοήθηκαν σωστά, αλλά ο έμπειρος αμυντικός τελικά απομάκρυνε.

Σχόλιο: Όποια ομάδα νικήσει θα αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα του ομίλου τίτλου εκτός έδρας τη Σπάθα, ενώ ο ηττημένος θα παίξει εντός έδρας για τον όμιλο παραμονής με τον Ηρακλή Νεροκούρου. Θυμηθείτε το πρόγραμμα των δύο ομίλων.

21′ Σουτ του Μεγαλακάκη μπλοκάρει ο Σκουμπάκης.
24′ Σπουδαία ευκαιρία για το 2-0, ο Σκουμπάκης αρνήθηκε σε δύο περιπτώσεις το γκολ στον Σκύλο. Από την εκτέλεση κόρνερ του Ψαράκη νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μεγαλακάκη από κοντά με προβολή να στέλνει την μπάλα άουτ.
26′ Καλό σουτ του Ανωμεριανάκη, η μπάλα καταλήγει εκτός εστίας.

Σχόλιο: Στο 30′ το 1-0 παραμένει με τον Κρ. Αστέρα να έχει “αγγίξει” και το δεύτερο γκολ.

35′ Ο Ν. Ροκάκης πήγε να φύγει στην πλάτη του Μαρκουλάκη, που τον “γκρέμισε” στο έδαφος και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.
36′ Ο Ψαράκης εκτέλεσε το φάουλ, ο Σκουμπάκης χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε.
37′ Σέντρα του Τρικουνάκη, αδύναμο σουτ του Πανίδη, “μαζεύει” εύκολα ο Σκουμπάκης.
41′ Καλή στιγμή για τη Δόξα, κόρνερ του Μαυρεδάκη κεφαλιά του Περράκη μπλοκάρει ο Γκαβρίλοβιτς.
45+1′ Σουτ του Πανίδη με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Σκουμπάκης.

panigirismoi gia goal kritikou
Οι πανηγυρισμοί για το γκολ του Χαραλαμπάκη

15:19 Ημίχρονο στις Μουρνιές με τον Κρ. Αστέρα να προηγείται με 1-0 και να έχει καλές στιγμές και για δεύτερο γκολ.
15:30 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κρ. Αστέρας (Χρήστος Τραχανατζής): Γκαβρίλοβιτς, Τρικουνάκης, Χαϊντούτης (16’ λ.τρ. Κ. Ροκάκης), Σκύλο, Δασκαλάκης, Αγγελάκης, Χαραλαμπάκης, Ν. Ροκάκης, Ψαράκης, Πανίδης, Μεγαλακάκης.

Δόξα Παχιανών (Γιώργος Τσομπάνογλου): Δ. Σκουμπάκης, Διγενάκης, Θεοδωρογλάκης, Ανωμεριανάκης, Μαρκουλάκης, Μαυρεδάκης, Περράκης, Κένγκα, Μαυρομάτης, Παπαδοκωνσταντάκης, Βαλάρης.

Χωρίς φάση ακόμα στο δεύτερο ημίχρονο, αρκετές οι δυνατές μονομαχίες.

54′ Φάουλ του Θεοδωρογλάκη μπλοκάρει ο Γκαβρίλοβιτς.
55′ ΓΚΟΛ: 1-1 η Δόξα, με τον Περράκη. Από κόρνερ του Μαρκουλάκη, ο Διγενάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Περράκης τη στέλνει στα δίχτυα.
57′ Διαμαρτυρίες από πλευράς Κρ. Αστέρα για χέρι στην περιοχή της Δόξας.

goal doxas
Οι πανηγυρισμοί για το 1-1

59′ Αλλαγή για τη Δόξα, Ασημίνας αντί Παπαδοκωνσταντάκη.
62′ 2η αλλαγή για τον Κρ. Αστέρα, Σταθάκης στη θέση του Μεγαλακάκη.

Σχόλιο: Νέο ενδιαφέρον στο ματς μετά τη γρήγορη ισοφάριση της Δόξας, που βελτίωσε την εικόνα της στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου.

68′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Κένγκα η μπάλα καταλήγει άουτ.
72′ Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για τον Κρ. Αστέρα. Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Σταθάκη, ο Σκουμπάκης εστω και δύσκολα διώχνει σε κόρνερ.
76′ 2η αλλαγή για τη Δόξα, στη θέση του Βαλάρη ο Γαλάνης.
80′ Καλή φάση για τη Δόξα, με το σουτ του Μαυρεδάκη να καταλήγει άουτ.
82′ Φάουλ του Μαρκουλάκη η μπάλα κοντράρει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ.
84′ Διακοπή στο ματς για τον τραυματισμό του Διγενάκη.
87′ Κόρνερ του Κένγκα ο Μαρκουλάκης στο πρώτο δοκάρι για λίγο δεν βρήκε την μπάλα και ο Γκαβρίλοβιτς μπλόκαρε.

kosmos
kosmos1
Αρκετός κόσμοσς παρακολουθεί το ματς

89′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Περρακη η μπάλα πάνω από την εστία του Γκαβρίλοβιτς.

16:15 Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, όλα “δείχνουν” παράταση!

90+1′ Ο Θεοδωρογλάκης βρήκε με εκτέλεση φάουλ μέσα στην περιοχή τον Μαυρομάτη, αλλά τον έκοψε σωτήρια ο Αγγελάκης.
90+2′ Σπουδαία απόκρουση του Σκουμπάκη σε σουτ του Ψαράκη.

16:18 ΤΕΛΟΣ! Το ματς οδηγείται σε παράταση. “Αρνείται” να χάσει κάποια ομάδα!

ΠΑΡΑΤΑΣΗ

16:23 Ξεκίνησε η παράταση

Κρ. Αστέρας (Χρήστος Τραχανατζής): Γκαβρίλοβιτς, Τρικουνάκης, Χαϊντούτης (16’ λ.τρ. Κ. Ροκάκης), Σκύλο, Δασκαλάκης, Αγγελάκης, Χαραλαμπάκης, Ν. Ροκάκης, Ψαράκης, Πανίδης, Μεγαλακάκης (62’ Σταθάκης).

Δόξα Παχιανών (Γιώργος Τσομπάνογλου): Δ. Σκουμπάκης, Διγενάκης, Θεοδωρογλάκης, Ανωμεριανάκης, Μαρκουλάκης, Μαυρεδάκης, Περράκης, Κένγκα, Μαυρομάτης, Παπαδοκωνσταντάκης (59’ Ασημίνας), Βαλάρης (76’ Γαλάνης).

96′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Δόξα, Κληρονόμος αντί Θεοδωρογλάκη.
99′ Σουτ του Ανωμεριανάκη μπλοκάρει ο Γκαβρίλοβιτς. Στο ίδιο λεπτό στην άλλη εστία το σουτ του Ψαράκη καταλήγει άουτ.
100′ 3η αλλαγή για τον Κρ. Αστέρα, Βασιλείου στη θέση του Αγγελάκη.

16:38 Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης
16:39 Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

106′ Ευκαιρία στα 30” για τη Δόξα, από κάθετη πάσα του Μαυρεδάκη ο Κένγκα από πλάγια θέση σούταρε, αλλά ο Γκαβρίλοβιτς του είχε περιορίσει το οπτικό πεδίο και απέκρουσε σε κόρνερ.
107′ Νέα ευκαιρία για τη Δόξα, από το κόρνερ του Μαρκουλάκη η κεφαλιά του Διγενάκη καταλήγει άουτ.
108′ Βολέ του Γκαβρίλοβιτς, η μπάλα πάνω στον Κένγκα που πήγε να σκοράρει από μακρινή απόσταση, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
117′ ΓΚΟΛ: 2-1 ο Κρ. Αστέρας με τον Ψαράκη με κοντινό πλασέ από σέντρα του Ν. Ροκάκη, “αγκαλιά” με την είσοδο στον όμιλο τίτλου.
118′ ΓΚΟΛ: 3-1! Πανίδης και Ν. Ροκάκης “έκρυψαν” την μπάλα και ο τελευταίος την εμφάνισε στα δίχτυα!