Κύδων για… φίλημα, “καθάρισε” και τον Εργοτέλη! (pics)

4 Δεκεμβρίου 2017, 1:06

Την εντυπωσιακή του πορεία στο πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΚ συνεχίζει ο Κύδων, που έπειτα από το ματς με τον Ηρόδοτο επικράτησε και στο ντέρμπι με τον Εργοτέλη (87-72).

Η ομάδα του Γιάννη Ηλιάκη “έσπασε” το αήττητο του αντιπάλου της και “έπιασε” κορυφή στον βαθμολογικό πίνακα.

Η εκκίνηση του αγώνα ήταν εντυπωσιακή για τον Κύδωνα, που ξέφυγε από το πρώτο δεκάλεπτο (29-13) και διατήρησε αυτή τη διαφορά και με το τέλος του ημιχρόνου (46-30).

IMG 4370

IMG 4372

Στους ίδιους ρυθμούς κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, με τον Κύδωνα χωρίς πρόβλημα να κρατάει το προβάδισμα και να παίρνει τη σπουδαία νίκη.