Κρίμα! “Λύγισε” στις καθυστερήσεις!

Χανιά | 22 Δεκεμβρίου 2016, 19:58

Παλικάρι ο ΑΟ Χανιά στο "Κλ. Βικελίδης" για 90’ είχε βάλει αρκετά δύσκολα στον Άρη. Ένα λάθος γύρισμα του Ζόρο όμως έδωσε την ευκαιρία στον Καπνίδη να χαρίσει τη νίκη στους γηπεδούχους (2-1).

planakis

Ο ΑΟΧ με ψυχωμένη εμφάνιση προηγήθηκε στο 20’ με τον Ζέρη, για να ισοφαρίσει ο Τάτος στο 40’. Από ένα δοκάρι με Τσουκάνη (6’) και Ντούνη (16’) είχαν οι δύο ομάδες σε ένα “γεμάτο” πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο οι φάσεις δεν ήταν πολλές με τον Καπνίδη τελικά στις καθυστερήσεις να εκμεταλλεύεται το λάθος του Ζόρο, που μόλις είχε μπει στο ματς ως αλλαγή (!), χαρίζοντας τη νίκη στον Άρη (2-1).

aris aox panigirismoi gia 0 1

Οι φάσεις του αγώνα
4’ Σουτ του Αποστολόπουλου η μπάλα καταλήγει άουτ.
5’ Σουτ του Σταματή αποκρούει σε κόρνερ ο Διούδης.
6’ ΔΟΚΑΡΙ: Ο Τσουκάνης με εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
16’ ΔΟΚΑΡΙ: Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη με τον Ντούνη να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
20’ ΓΚΟΛ: Ο Ζέρης έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου, συνδυάστηκε με τον Σταματή που του έβγαλε ιδανική μπαλιά και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
22’ Φάουλ του Τάτου, κεφαλιά του Ιντζίδη, ο Ραούλ Μπράβο με τον ίδιο τρόπο προσπαθεί να σκοράρει, με τον Αθανασίου να μπλοκάρει στη γραμμή.
31’ Φάουλ του Τάτου διώχνει δύσκολα ο Αθανασίου.
38’ Εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν η μπάλα καταλήγει άουτ.
40’ ΓΚΟΛ: Πάσα του Τζανακάκη στον Τάτο, που μέσα από την περιοχή με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1-1).
49’ Κόρνερ από τον Τάτο, κεφαλιά του Παυλίδη η μπάλα καταλήγει πάνω από την εστία του Αθανασίου.
59’ Ο Ανάκογλου συνδυάστηκε με τον Τάτο και σούταρε για να μπλοκάρει ο Αθανασίου.
64’ Πάσα του Σταματή στον Νικολόπουλο, που σε φάση με καλές προϋποθέσεις έκανε βιαστικά το σουτ στην κίνηση στέλνοντας ψηλά άουτ την μπάλα.
65’ Φάουλ του Τάτου ο Ιντζίδης μόνος του στην πλάτη της άμυνας δεν βρίσκει καλά την μπάλα και αυτή καταλήγει άουτ.
75’ Πάσα του Μπαργκάν στον Τζεμπούρ, που με σουτ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
77’ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μιλούνοβιτς η μπάλα καταλήγει λίγο έξω από την εστία.
79’ Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Μιλούνοβιτς που πέρασε παράλληλα τον Αθανασίου και σούταρε, αλλά τον σταμάτησε σωτήρια ο Θεολόγου.
90’ Μακρινό σουτ του Ανάκογλου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Αθανασίου.
90+1′ ΓΚΟΛ: Γέμισμα του Τάτου ο Ζόρο κάνει την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Καπνίδης με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (2-1).