Κράτησαν ανέπαφη την εστία τους Παναιτωλικός και Λεβαδειακός

Super League 1 6 Νοεμβρίου 2022, 18:48

Σε ένα παιχνίδι με φάσεις μονάχα στο δεύτερο 45λεπτο, Παναιτωλικός και Λεβαδειακός κράτησαν το μηδέν και μοιράστηκαν από έναν βαθμό στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Στο παιχνίδι το οποίο πραγματοποιήθηκε υπό το βλέμμα του Ρόναλντ Κούμαν, οι δύο ομάδες παρά τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν κυρίως στο δεύτερο μέρος, δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ. Σημαντικός βαθμός αναμφίβολα για τον Λεβαδειακό (έφτασε τους 7), ο οποίος ισοβαθμεί στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν από 13 πόντους.

Στο αγωνιστικό μέρος, το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια σημαντική ευκαιρία αν εξαιρεθεί το σουτ του Κολοβού, ύστερα την σέντρα του Ναγκό στο 23′. Αντιθέτως στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες απέδωσαν πιο ανοικτό παιχνίδι, με τους παίκτες του Γιάσμινκο Βέλιτς να έχουν ένα καλό 20λεπτο.

Στο γήπεδο του Παναιτωλικού ο Κούμαν | vid

Κύριος εκφραστής της ομάδας της Λειβαδιάς ήταν ο Βινίσιους, με αποκορύφωμα την χαμένη κεφαλιά στο 50′. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και είχαν τις δικές τους ευκαιρίες, με σημαντικότερη το πλασέ του Καρέλη και τον Μάρκοβιτς να επεμβαίνει σωτήρια στο 71′.

Το ματς ολοκληρώθηκε με τις προσπάθειες των ομάδων να μένουν χωρίς αποτέλεσμα και το 0-0 να είναι το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
VAR: Τζήλος (Λάρισας)

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μλάντεν (65′ Ντουάρτε, λ.τρ. 76′ Φλόρες), Μάρτενσον, Κολοβός (76′ Ξενιτίδης), Νταγκό (67′ Μόρσεϊ), Σενγκέλια, Καρέλης.

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Βινίσιους, Λιάγκας, Τσάπρας, Σκβάρκα (90+5′ Τσιριγώτης), Νίκας, Χάμοντ, Βρακάς, Λουαλούα (80′ Γιαννιώτας), Πέτρε (90+5′ Τζημόπουλος).