legea hor

Κοσικίδης και Θεοδωρόπουλος σε ΑΟΧ και Κισσαμικό

Διαιτησία | 8 Φεβρουαρίου 2017, 17:01

Ο Συμεών Κοσικίδης και ο Νίκος Θεοδωρόπουλος ορίστηκαν να διευθύνουν τα παιχνίδια απέναντι σε Τρίκαλα και Αγροτικό Αστέρα για την 15η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ.

planakis

Οσον αφορά τον Κοσικίδη από την ΕΠΣ Αθηνών, θα έχει την ευκαιρία να παίξει τον ΑΟΧ μετά από τρία και πλέον χρόνια, καθώς είχε διευθύνει για τη σεζόν 2013-14 στη Φούτμπολ Λιγκ Λιγκ το παιχνίδι κόντρα στον Αχαρναϊκό (στις 24/11/13) που είχε βρει νικήτρια τότε την χανιώτικη ομάδα με σκορ 2-1. Βοηθοί του Κοσικίδη ορίστηκαν από τις Ενώσεις της Κρήτης, με τον Κοκμοτό από το Ρέθυμνο να είναι ο α’ βοηθός και ο Μαυρουδής της ΕΠΣ Ηρακλείου, β’ βοηθός. Επίσης, 4ος διαιτητής ορίστηκε ο Ηρακλειώτης Χαραλαμπάκης.

Στο ματς του Κισσαμικού από την άλλη, ο Θεοδωρόπουλος είναι από την ΕΠΣ Φλώρινας και αυτή είναι η πρώτη φορά που θα διευθύνει αγώνα της ομάδας από το Καστέλι. Οσον αφορά τους βοηθούς, ορίστηκαν οι Δημόπουλος (Φλώρινας) και Ζέρβας (Πιερίας), ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Παπαργυρίου (Πιερίας).

Αναλυτικά οι ορισμοί για την 15η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ είναι οι εξής:

• Σάββατο (11/2)

15:00 Α.Ο. Χανιά – Τρίκαλα
Διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κοκμοτός (Ρεθύμνου) – Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Χαραλαμπάκης (Ηρακλείου)

15:00 Σπάρτη – ΟΦΗ
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Τζιλίρης (Πειραιά) – Δουλγεράκης (Ανατολικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

15:00 Αγροτικός Αστέρας – Κισσαμικός
Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας) – Ζέρβας (Πιερίας)
4ος διαιτητής: Παπαργυρίου (Πιερίας)

• Κυριακή (12/2)

13:30 Παναιγιάλειος – Καλλονή
Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής) – Χουλιαρας (Αιτ/νίας)
4ος διαιτητής: Ντάουλας (Αθηνών)

15:00 Απόλλων Σμύρνης – Αρης
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)
Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου) – Σταθόπουλος (Ηλείας)
4ος διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

15:00 Καλλιθέα – Πανελευσινιακός
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Γκότσης (Κορινθίας) – Νίκα (Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Κόλλιας (Αργολίδας)

15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδος)
Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας) – Γκραίκος (Κέρκυρας)
4ος διαιτητής: Τσιάκος (Θεσπρωτίας)

15:00 Αιγινιακός – Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας) – Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

karta antonis garden