Κληρώνει για τις Μικτές ομάδες – Επιστροφή στο παλιό σύστημα

Μικτές Ομάδες | 23 Σεπτεμβρίου 2016, 12:30

Την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου, όπως ανακοίνωσε η ΕΠΟ, θα διενεργηθεί η κλήρωση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, το οποίο από φέτος επιστρέφει στο παλιό σύστημα διεξαγωγής.

Οι Ενώσεις της Κρήτης έχουν τοποθετηθεί στον 8ο όμιλο και όπως κάθε χρόνο θα αναμετρηθούν σε διπλούς αγώνες, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους εφτά ομίλους (στους οποίους συμμετέχουν περισσότερες ομάδες), όπου οι αγώνες θα είναι μονοί.

Τόσο σε Παίδες όσο και στους Νέους στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος από κάθε όμιλο προκρίνεται η πρωταθλήτρια ομάδα. Από τη δεύτερη φάση και σε όλες τις επόμενες φάσεις οι αγώνες θα είναι νοκ-άουτ και θα διεξάγονται σε ουδέτερα γήπεδα.

Η ανακοίνωση της ΕΠΟ για την κλήρωση:

Την Παρασκευή 30/9/2016 και ώρα 12:00 στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας θα διενεργηθεί η κλήρωση για τους αγώνες Πανελληνίου Πρβωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων περιόδου 2016-2017.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

1ος όμιλος: Έβρος, Θράκη, Ξάνθη, Καβάλα, Δράμα, Σέρρες, Μακεδονία, Χαλκιδική
2ος όμιλος: Κιλκίς, Πέλλα, Ημαθία, Πιερία, Κοζάνη, Φλώρινα, Καστοριά, Γρεβενά
3ος όμιλος: Κέρκυρα, Θεσπρωτία, Ήπειρος, Άρτα, Πρέβεζα-Λευκάδα, Λάρισα, Τρίκαλα
4ος όμιλος: Καρδίτσα, Θεσσαλία, Φθιώτιδα, Εύβοια, Ευρυτανία, Φωκίδα, Βοιωτία
5ος όμιλος: Αιτωλοακαρνανία, Κεφαλληνία – Ιθάκη, Ζάκυνθος, Αχαϊα, Ηλεία, Μεσσηνία, Λακωνία
6ος όμιλος: Αρκαδία, Αργολίδα, Κόρινθος, Αθήνα, Αν. Αττική, Δυτ. Αττική, Πειραιάς
7ος όμιλος: Δωδεκάνησα, Χίος, Σάμος, Λέσβος, Κυκλάδες.
8ος όμιλος: Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Λασίθι

ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΦΑΣΕΙΣ

2Η ΦΑΣΗ
Η πρωταθλήτρια του 1ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 2ου ομίλου (αγώνας Νο 01)
Η πρωταθλήτρια του 3ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 4ου ομίλου (αγώνας Νο 02)
Η πρωταθλήτρια του 5ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 6ου ομίλου (αγώνας Νο 03)
Η πρωταθλήτρια του 7ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 8ου ομίλου (αγώνας Νο 04)

3Η ΦΑΣΗ

Η νικήτρια του αγώνα Νο 01 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 03
Η νικήτρια του αγώνα Νο 02 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 04

ΤΕΛΙΚΟΣ
Οι δύο νικήτριες ομάδες της 3ης φάσης θα προκριθούν στον Τελικό Αγώνα κάθε πρωταθλήματος.

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 
Οι δύο ηττημένες ομάδες θα αγωνιστούν μεταξύ τους για την 3η και 4η θέση.

Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ Ε.Ο.

 

Rabona ad