Κλείνει θέση στους “16” με 7άρα

Παλαιόχωρα Παγχανιακός | 11 Σεπτεμβρίου 2016, 22:04

Επίδειξη δύναμης κόντρα στον Παγχανιακό έκανε η Παλαιόχωρα που έφτασε στη νίκη με το εντυπωσιακό 7-1 και βρίσκεται έτσι πολύ κοντά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Τα πρώτα τέσσερα τέρματα για την ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη ήρθαν στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα με σκόρερ τους Ψαράκη στο 4ο και το 21ο λεπτό, Μανουσάκη στο 11ο και Ζαϊμίδη στο 18ο.

Ο Παγχανιακός κατάφερε να βρει δίχτυα για το 4-1 στο 35’ με σουτ του Κυριακίδη.

Ο Ψαράκης από μπαλιά του Μάστορα στο 51’ και ο Καρανάκης από πάσα του Καστρινάκη στο 60’ πέτυχαν ακόμα δύο γκολ για την Παλαιόχωρα στην επανάληψη.

Ο Αλέξης Μάστορας στο ντεμπούτο του πέτυχε το έβδομο και τελευταίο γκολ της νέας του ομάδας στο παιχνίδι 10 λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του, “σφραγίζοντας” έτσι τη νίκη της Παλαιόχωρας (7-1).

Ο Παγχανιακός είχε μία αποβολή στο ματς με 2η κίτρινη του Ξηρουχάκη στο 60′.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης
Βοηθοί: Βερυκάκης-Ντοβλιάτωφ

Παλαιόχωρα (Βασίλης Παπαδάκης): Γύπαρης, Τσαρτσίδης (70’ Θεοδωρακόπουλος), Θεοδωράκης, Ζαχαράκης, Λιτσαρδάκης, Τσαγκαράκης (45’ λ.τρ. Καστρινάκης), Μανουσάκης, Μποτωνάκης, Μάστορας, Ψαράκης, Ζαϊμίδης (55’ λ.τρ. Καρανάκης)

Παγχανιακός (Γιώργος Λιανιδάκης): Ποταμίτης, Σκεπασιανός, Χατζηδάκης, Θεοδωρογλάκης (60’ Φανταουσάκης), Δροσινός, Κουρομιχελάκης (25’ Ξηρουχάκης), Καραγκασίδης (25’ Κόσεκ), Τσεκρέζι, Φαντάκης, Τσουβαλάκης, Κυριακίδης