Κέρδισε Παναιτωλικό και… Κυριακίδη ο ΠΑΣ

Super League 1 5 Μαρτίου 2016, 22:58

Μέχρι το 73ο λεπτό ο Κυριακίδης… κρατούσε καλά κάτω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού, αλλά τελικά ο ΠΑΣ  Γιάννινα βρήκε τις λύσεις και έφτασε στη νίκη με το τελικό σκορ 2-0.

Ο πολύ καλός τερματοφύλακας του Παναιτωλικού μπορεί να… κατέβασε τα ρολά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά οι γηπεδούχοι με δύο γκολ μετά τα μέσα του β’ ημιχρόνου έφτασαν σε μια σημαντική νίκη. Ο Λίλα στο 73’ σημείωσε το 1-0 για τον ΠΑΣ, με τον Ακόστα στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Ναδάλες (93′ Καρανίκας), Στρούνα, Τσουκαλάς, Λίλα, Ακόστα, Ίλιτς (90′ Ηλιάδης), Μανιάς (82′ Γιάκος)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Μάρκος Πάουλο (80′ Χαντάκιας), Κέβιν (87′ Κλέζιο), Βασιλούδης (79′ Οσμάρ Φερέιρα), Μάκος, Κάπελ, Ουάρντα, Μουνιός, Μαρκόβσκι.