Καθάρισε από νωρίς ο ΠΑΟΚ

Super League 1 5 Νοεμβρίου 2022, 23:07

Με δύο τέρματα στο πρώτο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στην Τούμπα τον ΠΑΣ και επέστρεψε στις νίκες.

Iδανικά ξεκίνησε το ματς για τους γηπεδούχους, με τον Ίνγκανσον να κερδίζει στον αέρα τους πάντες ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Σοάρες. Ένα λεπτό αργότερα ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι, στο οποίο ευστόχησε ο Σβαμπ “γράφοντας” το 2-0 υπέρ του δικεφάλου.

Η συνέχεια του ματς τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο μέρος ήταν η ίδια, με τον ΠΑΟΚ να έχει την υπεροχή, χωρίς όμως να μετουσιώνει τις ευκαιρίες του σε κάποιο τρίτο τέρμα. Έτσι το σκορ παρέμεινε στο 2-0 και ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, με τον ΠΑΣ να μην μπορεί να κερδίσει κάτι από το παιχνίδι.

Διαιτητής: Περράκης
Βοηθοί: Απτόσογλου, Χριστάκογλου
4ος: Τσακαλίδης
VAR: Τζοβάρας, Τριανταφύλλου

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης (64’ Νάσμπεργκ), Ρ. Σοάρες, Ντάντας, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί (70’ Φ. Σοάρες), Κωνσταντέλιας (79’ Μπίσεσβαρ), Ολιβέιρα (79’ Τόμας).

ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Μπιλμπάο, Λώλης (81’ Παμλίδης), Λιάσος (90+1’ Τσίρης), Ροσέρο (90+1’ Τσάβος), Φοφανά (46’ Μορέιρα), Μπάλαν (64’ Σταματελόπουλος).