Καθάρισε άνετα την πρόκριση

Μινώταυρος Θησέας | 24 Νοεμβρίου 2021, 18:03

O Mινώταυρος σφράγισε χωρίς πρόβλημα το εισιτήριο για την οκτάδα του Κυπέλλου Χανίων, μετά το 5-0 επί του Θησέα.

Το ματς διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στις Μουρνιές και οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί, καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς από το ημίχρονο.

Στο 14′ από σέντρα του Δαμανάκη, ο Αναστασόπουλος με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ. Στο 33′ ο Γιαννουδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα του Μινωταύρου, δίνοντας έτσι σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης σε εκείνο το σημείο.

Με γκολ ξεκίνησε και το δεύτερο 45λεπτο ο Μινώταυρος και αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Μαξίμ να κάνει το 3-0 με πλασέ. Στο 59′ ο Μ. Παπαδάκης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος αλλά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο. Το 4-0 έγινε τελικά στο 62′ από κάθετη του Ξεκουκουλωτάκη και εύστοχο πλασέ του Γιαννουδάκη. Στο 71′ ο Μινώταυρος κέρδισε δεύτερο πέναλτι με τον Δάσκαλος, ο Δαμανάκης το εκτέλεσε σε αυτή την περίπτωση και έγραψε το τελικό 5-0.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Λογαρίδης,Οβάκογλου

Μινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Λαζαρίδης, Δαμανάκης, Ξεκουκουλωτάκης (64′ Πρέζια), Βόρφι, Μ. Παπαδάκης (71′ Κουκάκης), Δάσκαλος, Θάνος, Γιαννουδάκης(64′ Νταγκουνάκης), Μαξίμ (71′ Βουρτσάνης), Σούλκε (46′ Α. Παπαδάκης), Αναστασόπουλος

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Κουτσοδόντης, Χαιρετάκης, Σιδέρης, Ντόκο, Μπολάνης, Πενταράκης, Εμ. Γκιώκα, Τσεκρέζι, Στρατουδάκης (67′ Τσιριβάς), Εξαρχος (67′ Μάρκου), Χατζηδάκης (15′ Μπαμπουνάκης)