Κάηκε στο …ηφαίστειο! Βαριά ήττα 3-0 από τον Πανθηραϊκό

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 30 Οκτωβρίου 2016, 17:58

Η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ προβλημάτισε σε ένα ακόμα παιχνίδι της γνωρίζοντας βαριά ήττα με 3-0 από τον Πανθηραϊκό στη Σαντορίνη, σε ματς για την 7η αγωνιστική της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Τέταρτη ήττα σε 6 ματς για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΘνικής και μάλιστα με το “σκληρό” 3-0 από τον Πανθηραϊκό του Μανώλη Παπαματθαιάκη, σε ματς που έγινε στη Σαντορίνη την Κυριακή (30/10) το μεσημέρι. To INKA δείχνει αφενός να …υποκύπτει στις πολλές απουσίες βασικών παικτών του, αφετέρου να χάνει την αυτοπεποίθησή του σε ένα κομβικό σημείο του πρωταθλήματος. Κοινώς θέλει ένα ισχυρό “ηλεκτροσόκ” για να συνέλθει.

Στη Σαντορίνη, το ματς ξεκίνησε με τους χειρότερους “οιωνούς” και με τον Πανθηραϊκό να ανοίγει το σκορ με τον Λούκα (με πέναλτι) στο 19′. Στο πρώτο ημίχρονο το ΙΝΚΑ ήταν ακίνδυνο ωστόσο στην επανάληψη, με τη είσοδο του Παπαθανασίου… ζωντάνεψε. Έχασε ευκαιρίες με τον Παπαθανασίου (κυρίως), αλλά δέχτηκε και κάποιες, με τον Γεωργίου να λειτουργεί πολύ καλά.

Εκεί που το ΙΝΚΑ έδειχνε ικανό να ισοφαρίσει, δέχτηκε και δεύτερο τέρμα στο 88′ με τον Μωραΐτη. Τρία λεπτά αργότερα ήρθε και το 3-0 από τον Περιάλη, με τη χανιώτικη ομάδα να χαλάει και την εικόνα της (στο β’ μέρος) με αυτό το 3-0.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ
7′ Φάουλ Ντεντάκη λίγο άουτ
13′ Σέντρα σουτ του Κορτσινίδη θα διώξει ο Γεωργίου
15′ Σουτ του Λαζαρίδη άουτ
18′ ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο Λαζαρίδης για τους γηπεδούχους
19′ Εκτελεί ο Λούκα και 1-0 ο Πανθηραϊκός.
23′ Σουτ του Φύτρου λίγο άουτ
35′ Από φάουλ του Φύτρου, κεφαλιά άουτ από τον Παπίτσα
39′ Σουτ του Βεστάκη απομακρύνει δύσκολα ο Πουρής
45’+ Σουτ του Λαζαρίδη διώχνει στη γραμμή ο Καρβουνιάρης
60′ Σουτ του Ζώνα η μπάλα στα σώματα των αμυντικών του ΙΝΚΑ
64′ Σουτ του Γιακουμάκη, άουτ η μπάλα
66′ Κεφαλιά Μρκατσιάν άουτ!
77′ Σουτ του Παπαθανσίου, λίγο άουτ η μπάλα
80′ Νέα προσπάθεια από τον Παπαθανασίου άουτ η μπάλα.
84′ Σουτ του Πόνσε διώχνει εντυπωσιακά ο Γεωργίου
88′ Ο Παπίτσας δίνει στον Μωραΐτη που πλασάρει εύστοχα και κάνει το 2-0 για τον Πανθηραϊκό.
91′ Φύτρας για τον Περιάλη και ο τελευταίος κάνει το 3-0 για τον Πανθηραϊκό!

Αρχική ενδεκάδα:

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γ.Κατσούλης): Γεωργίου, Σφακιωτάκης, Λέντι, Καρβουνιάρης, Γιακουμάκης, Κομπγεννητάκης, Ζντράβκοβιτς, Παληγεώργος, Βεστάκης, Δρακάκης, Ντεντάκης